• ADÜ’deki kaset olayında ihale rektöre kaldı..

  ADÜ’de kopan kaset fırtınasındaki asıl sorun “Özel hayatın gizliliğini ihlal, kaydetme ve yayma” suçudur. Ortada söylendiği gibi ne FETÖ var, ne terör örgütü ne organize suç örgütü. Yapılacak şey çok basit. Görüntülerdeki kişilere şu sorular sorulacak. Bu görüntüleri kim çekti? Nerede çekti? Nasıl çekti? Neden çekti? Ve niçin kimlere servis etti? Bu soruların cevabı bulunduğunda tüm gerçekler açığa çıkar.

  11:09:16 | 2020-10-28

  http://yavuzlarmylife.com

   

  ADÜ Rektörü Osman Selçuk Aldemir’in Basın Danışmanı olduğunu söyleyen Oğuzhan Müezzino Aydın Şafak’ta yayınlanan yorumcu Aydın Sufi’nin sorularına cevap veremezken yaptığı açıklamalar ile Rektör Osman Selçuk Aldemir’i daha da zor duruma soktu. Sorulara cevap vererek kamuoyunu aydınlatacakları yerde haberlerimizin yayınlandığı sosyal medya hesabını kapattıranlar Rektör Osman Selçuk Aldemir’in kendisini resmen itirafçı konumuna düşürdüler.

  Mehmet Özışık’ın yayınladığı videonun altına yeni bir yorum yapan Aydın Sufi bu konuyu aydınlatan yorumunda, Rektör Aldemir’in şikâyet ettiği bir iş insanı için yaptığı suç duyurusunda “Özel hayatın gizliliğini ihlal” isnadında bulunduğuna dikkat çekerek, “Yahu hocam kasetteki tatlıcı ile tuzlucu, sen niye üzerine alınıyorsun? Hem ‘ben değilim’ diyorsun, hem kalkıp ‘özel hayatımın gizliliğini ihlal ettiler’ diye suç duyurusu yapıyorsun. Kasetteki ‘ben değilim’ diyorsan, sen nasıl şikayetçi oluyorsun? Yok sensen, neden bu kadar işi uzatıyorsun?” sorularını sordu.

  Yorumunda Oğuzhan Müezzino’ya da adeta gazetecilik dersi veren Aydın Sufi, “Tek kasetlik özel danışman” dediği Oğuzhan Müezzino’nun sorulara cevap veremediğini belirterek kaset olayının röntgenini ciğerlerine kadar çekti. Aydın Sufi, olayın gerçekliğine ışık tuttuğu yorumunda “ADÜ’de kopan fırtınalar var ya, aslında ortada suç yok, suçlu yok. Buradaki sorun iki kişinin özel hayatı değildir. Buradaki asli sorun özel hayatın gizliliğini ihlal değil, kaydetme ve yaymadır. Bu kaydedip yayma işi nasıl olmuştur bu gerçeklik ortaya çıkarılmalıdır” dedi.

  Aydın Sufi’nin kaset olayının bam teline bastığı ve gözlerden kaçırılmaya çalışılan gerçekleri gün yüzüne çıkaran “Nettin hocam ihale sana kaldı” başlıklı yorumu şöyle:

  * * *

  NETTİN HOCAM İHALE SANA KALDI..

  TEK KASETLİK ÖZEL DANIŞMAN GETİRDİN, MİLLETİ FETÖ - TERÖR VE ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜNE SOKUP İTİRAFÇI OLMALARI ÇAĞRISINDA BULUNDU, OLA OLA SEN İTİRAFÇI OLDUN...

  ADÜ REKTÖRÜ HOCAMIZ VE ÖZEL DANIŞMANI OGUZHAN BEY KARDEŞİMİZE SORULAR SORDUK, AYDINLATMAK YERİNE YORUMLARIMIZI HABER YAPAN AYDIN ŞAFAK GAZETESİ SOSYAL MEDYA HESABINI KAPATTIRMIŞLAR.

  MİLLETE FETÖ TAKTİĞİ - TERÖR ÖRGÜTÜ - ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ DERKEN, KENDİLERİ FETÖ TAKTİKLERİNE BAŞVURMUŞLAR. ÜNİVERSİTE BASIN BİRİMİNİ DE RESMEN TROL YATAĞINA ÇEVİRMİŞLER. OĞUZHAN - MERTCAN, EL ELE SENİ RESMEN ATEŞE ATMIŞLAR HOCAM...

  OSMAN HOCAMIZ DA İŞİ HAK ARAMAKTAN CADI AVI VE LİNCE DÖNÜŞTÜRME ÇABASINDAKİ ÇEVRESİ YÜZÜNDEN, RESMEN İTİRAFÇI OLDU.

  NASIL MI?                       

  ŞİKAYET ETTİĞİ BİR İŞ İNSANI İÇİN YAPTIĞI SUÇ DUYURUSUNDA, “ÖZEL HAYATIN GİZLİLİĞİNİ İHLAL” İSNADINDA BULUNMUŞ.

  YAHU HOCAM KASETTEKİ TATLICIYLA TUZLUCU, SEN NİYE ÜZERİNE ALINIYORSUN? HEM “BEN DEĞİLİM” DİYORSUN, HEM KALKIP “ÖZEL HAYATIMIN GİZLİLİĞİNİ İHLAL ETTİLER” DİYE SUÇ DUYURUSU YAPIYORSUN.

  KASETTEKİ “BEN DEĞİLİM” DİYORSAN, SEN NASIL ŞİKAYETÇİ OLUYORSUN?

  YOK SENSEN, NEDEN BU KADAR İŞİ UZATIYORSUN?

  FESUBHANALLAH, HAYATIMDA İLK DEFA BÖYLE BİR ŞEYLE KARŞILAŞIYORUM.

  KASETTEKİLER BAŞKASI, ŞİKAYETÇİ BAŞKASI...

  HOCAM ETRAFINDA SANA BUNLARI SÖYLEYECEK BİR TANE AKILLI İNSAN KALMADI MI?

  GELELİM, DAĞDAN GELİP BAĞDAKİNE GAZETECİLİK DERSİ VERMEYE KALKAN,  ÖZEL DANIŞMAN OĞUZHAN BEY KARDEŞİMİZE.

  “BEN SADECE BU OLAY İÇİN GELDİM” DİYORSUN YA, BENİ BİR GÜLME ALDI AKLIMA GELDİKÇE HALA DUDAKLARIMI ISIRA ISIRA GÜLÜYORUM.

  TÜRK BASIN TARİHDE HER HALDE İLK KEZ TEK KASETLİK ÖZEL DANIŞMAN OLDU, O DA SANA NASİP OLDU...

  GÜLMEYELİM DE NE YAPALIM GÜZEL KARDEŞİM?

  TEK KASETLİK ÖZEL DANIŞMAN...

  HASBİNALLAH...

  * * *

  OĞUZHAN EFENDİNİN GALİBA KALİBRESİ YETMEDİ Kİ, SORULARIMIZA CEVAP VEREMEDİ...

  EN İYİSİ KAMUYU BİZ AYDINLATALIM...

  KİMSEDEN YANA TARAF OLMADAN, SADECE GERÇEK GERÇEKLİK AÇIĞA ÇIKSIN DİYE, OLAYI ANALİZ EDELİM...

  ADÜ’DE KOPAN FIRTINALAR VAR YA, ASLINDA ORTADA SUÇ YOK, SUÇLU YOK...

  BURADAKİ SORUN İKİ KİŞİNİN ÖZEL HAYATI DEĞİLDİR.

  HADİ POLİS BASKINI FALAN OLSA, TUTANAKLARA GEÇSE, YARGISAL VE İDARİ YAPTIRIMI OLSUN...

  TATLICI - TUZLUCU ERKEK ERKEĞE KEYİF YAPIYORLAR...

  SORUN YASAL DEĞİL AHLAKİ OLDUĞU İÇİN, YÖK - POLİS - ADLİYE BUNA NE YAPSIN...

  BURADAKİ ASLİ SORUN, “ÖZEL HAYATIN GİZLİLİĞİNİ İHLAL,  KAYDETME VE YAYMA...”

  BU KAYDEDİP YAYMA İŞİNİ ANCA ÜÇ KİŞİ YAPABİLİR;

  GÖRÜNTÜDEKİ TATLICI YA DA TUZLUCU, YA DA MEKANIN SAHİBİ KİMSE O...

  TABİİ GAYRİ AHLAKİLİK HELE HELE YÜKSEK EĞİTİMCİLERİN ADI GEÇTİĞİ BU DURUM, ZAMAN İÇERİSİNDE ELDEN ELE KAMUOYUNA MAL OLUYOR, KİMİLERİ İÇİN HABER, KİMİLERİ İÇİN RAKİPLERİNİ YIPRATMA, KİMİLERİ İÇİN KAOSTAN FAYDALANIP, CUKKA KAPMA HEVESİNE DÖNÜŞÜYOR.

  ORTADA NE FETÖ VAR NE TERÖR ÖRGÜTÜ NE ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ...

  YAPILACAK VE ARAŞTIRILACAK ŞEY ÇOK BASİT;

  TATLICI İLE TUZLUCUYA, GAZETECİLİĞİN 5 N BİR K KURALI UYGULANACAK...

  BU GÖRÜNTÜLERİ KİM ÇEKTİ, NEREDE ÇEKTİ, NE ZAMAN ÇEKTİ, NASIL ÇEKTİ, NEDEN ÇEKTİ VE NİÇİN KİMLERE SERVİS ETTİ?...

  ONLAR BİR BİRİNDEN ŞİKAYETÇİ DEĞİL İSE, NE REKTÖR HOCAMIZA LAF DÜŞER, NE BAŞKASINA.

  BUNLAR ŞİKAYETE BAĞLI DAVALAR. ORTADA SUÇ VE SUÇLU YOKSA, HELE ŞİKAYETÇİSİ BULUNMUYORSA, KAMU OYU BOŞ YERE MEŞGUL EDİLİYOR, KURUMLAR BOŞ YERE YIPRATILIYOR DEMEKTİR.

  ZATEN NASIL ŞİKAYETÇİ OLACAKLAR.

  SUÇU BİR BİRLERİNE ATSALAR, İLLA Kİ BİRİ YARGILANACAK. KADRAJA BERABER GİRDİLER AMA İŞ SUÇ ÜSTLNEMEYE GELİNCE İKİSİ DE BÜLBÜL KESİLİR.

  O YÜZDEN NE TATLICI NE TUZLUCU BİR BİRİNDEN ŞİKAYETÇİ OLMAZ, OLAMAZ. REKTÖR HOCAMIZ DA “ÖZEL HAYATIMIN GİZLİLİĞİNİ İHLAL ETTİLER” DİYE ADLİ VE GÜVENLİK MAKAMLARINA BAŞ VURAMAZ.

  HOCAM ÜZERİNE BASA BASA TEKRAR VURGULUYORUM, MAĞDUR SEN DEĞİLSİN Kİ NASIL ŞİKAYETÇİ OLACAKSIN?

  GÖRDÜĞÜN GİBİ NE GEREK VAR DEB DEBEYE..

  * * *

  OLAYI FETÖ DEN TUTUP TERÖR ÖRGÜTÜNE, ORADAN ORGANİZE SUÇA GÖTÜRMEK İÇİN KENDİNİ PARALAYAN OGUZHAN KARDEŞİM...

  UMARIM GAZETECİLİK KONUSUNDA BİR ŞEYLER ÖĞRENMİŞSİNDİR...

  SEN AYDINDAKİLERE PEK BAKMA...

  BİR KAÇI HARİÇ, GAZETECİ YOKTUR, GAZETECİLİKTEN GEÇİNME HEVESİNDE OLANLAR ÇOKTUR...

  YOKSA “YA ONUN YA BUNUN TARAFINDA OLACAĞIZ” DİYE TEPİNMEZLER, GAZETECİLİĞİN TEMEL İLKESİ OLAN SORULARI SORAR, GERÇEĞE ULAŞIRLARDI...

  ONLARA ÖĞRETEMEDİK 40 YILDIR, BARİ SEN BİR ŞEYLER KAP EMİ GÜZEL KARDEŞİM...

  MALUM BİR MUSİBET, BİN NASİHATTEN İYİDİR...

  SÖZÜMÜZE REKTÖR HOCAMIZA HADDİMİZ OLMADAN BİR YOL HARİTASI SUNARAK SON VERELİM...

  SAYIN HOCAM...

  YAPMANIZ GEREKEN ÜÇ BASİT ÇÖZÜM YOLU VAR.

  BİRİNCİSİ, MEHTER MARŞIYLA TEK KASETLİK ÖZEL DANIŞMAN OLARAK GETİRDİĞİNİZ OĞUZHAN KARDEŞİMİZE TEŞEKKÜR EDİP, İZMİR MARŞIYLA UĞURLAMAK...

  ÇÜNKÜ HER KONUŞTUĞU, HER YAPTIĞI ÇOK AÇIKLAR VE SORULAR ORTAYA ÇIKARDI. BU DA SİZE KAR DEĞİL KÜLLİYEN ZARAR YAZDI. BİR DE AYDIN MEDYASI KENDİSİNİ ÇOK AŞAĞILANMIŞ HİSSEDİYOR, O DA CABASI...

  İKİNCİSİ, İŞİ KAN DAVASI VE LİNÇ GİBİ GÖRMEK YERİNE KARŞILIKLI AÇILAN VE AÇILMASI MUHTEMEL DAVALARDAN TARAFLARIN VAZ GEÇMESİ...

  BU BİR YÜKSEK EĞİTİMCİ İÇİN DUYGUSAL DEĞİL, EN AKILCI ÇÖZÜM YOLUDUR.

  ÜÇÜNCÜSÜ, AKSİ TAKDİRDE HEM “KASETTEKİ BEN DEĞİLİM” DEYİP HEM ŞİKAYETÇİ OLDUĞUNUZ İNSANLAR DA SİZİN ALEYHİNİZE, KASETTEKİ KENDİSİ OLMADIĞI HALDE TARAFIMA İFTİRA ATTI, ZOR GÜNLER GEÇİRDİM, İŞ İNSANLARIYIZ, İTİBARIMIZ ZEDELENDİ DİYE CEZA VE TAZMİNAT DAVASI AÇARSA NE YAPACAKSIN?

  YA DA İKİNCİ ŞIK DAVAYA DEVAM EDİP, “EVET KASETTEKİ BENDİM, ÖZEL HAYATIMIN GİZLİLİĞİ İHLAL EDİLDİ” İTİRAFINDA BULUNACAKSIN.

  BİZ SORUNUN TESPİTİNİ YAPTIK, ARTIK BU SUÇU VE SUÇLUSU OLMAYAN, ASLİ ŞİKAYETÇİSİ BULUNMAYAN TAN TANANIN SONE ERMESİ, ŞEHRİN ASLİ SORUNLARINA ODAKLANILMASI İÇİN, TARAFLARA AKILCI ÇÖZÜM YOLLARI ÖNERDİK.

  TERCİH ARTIK REKTÖR HOCAMIZA KALMIŞ...

  YOKSA BU KAFAYLA GİDERLERSE, BU PİLAV DAHA ÇOK SU KALDIRIR...