• Ataması SGK’ya yapıldı…

  CHP’li Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun kendisine Mobing uyguladığı iddiasını Cumhurbaşkanı'na şikayet Ümmü Gülsüm Altınel SGK'ya atandı.. Ancak Aydın BŞB’de hukuksuz hala devam ettiği ve Altınel’in SGK’da göreve başlaması için ilişiğinin kesilmediği iddia ediliyor.

  14:25:43 | 2020-03-07

  http://yavuzlarmylife.com

   

  CHP’li Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan ve FETÖ Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan'a usulsüz şekilde verilen ihalelere imza atmadığı için Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından kendisine mobbing, psikolojik şiddet ve işkence uygulandığını iddia eden birim Müdürü Ümmü Gülsüm Altınel’in imdadına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yetişti.

  Ümmü Gülsüm Altınel, SGK'ya atandı.

  FETÖ’nün Belediyeler imamı olduğu gerekçesiyle tutuklanıp bir süre cezaevinde kalan Erkan Karaarslan'a, usulsüz şekilde verilen ihalelere imza atmadığı için Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde uğradığı mobbing, psikolojik şiddet ve işkenceleri Başkan Erdoğan'a mektup yazarak tek tek anlatan Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde birim müdürü olarak görev yapan, Ümmü Gülsüm Altınel’in mağduriyetinin giderilmesi ile ilgili Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz’un Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı nezdinde yaptığı girişimler sonuç verdi.

  Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un onayı ile Aydın İl SGK Müdürlüğüne naklen ataması yapılan Altınel’in göreve başlayabilmesi için Aydın Büyükşehir Belediyesi’nce ilişiğin kesilmesi gerektiğini belirten Yavuz, “Aydın Büyükşehir Belediyesi hukuksuz davranmaya devam ediyor” dedi.

  Metin Yavuz şunları kaydetti:

  “Kamuoyunun da tanık olduğu, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde birim müdürü iken, kamuoyunda FETÖ Belediyeler İmamı olarak anılan ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde danışmanlık hizmeti verdiği bilinen Erkan Karaarslan isimli şahsın almış olduğu ihalede haksız ödeme yapılmaması için bazı ödeme evraklarını imzalamadığı için yaklaşık 5 yıldır ağır mobbinge maruz kalan Ümmü Gülsüm Altınel, yaşadıklarını kaleme aldığı mektubuyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile paylaşmıştı. Başkan Erdoğan’ın hassasiyeti ve Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’un destekleriyle, 2019 Ağustos ayından itibaren konu üzerinde çalışmalarımız devam ediyordu. Artık mutlu sona erdik çok şükür. Altınel’in naklen ataması Aydın SGK İl Müdürlüğüne yapılmıştır. Şimdi burada Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin bu arkadaşın ilişiğini kesmesi gerekiyordu. Ancak, halen daha ilişik kesmedikleri için hukuksuzluğa devam etmektedirler. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin bu hukuksuzluktan en kısa sürede vazgeçmesini temenni ediyor yeni görevinin Altınel’e hayırlı olmasını diliyorum..”