• AYDIN’A SAĞLIK YATIRIMLARI

  800 yataklı Aydın Bölge Hastanesi başta olmak üzere Nazilli ve Söke ilçelerinde sağlık merkezleri konusunda önemli adımlar atıldı.

  11:19:13 | 2014-11-15

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Aydın’ın sağlık yatırımları konusunda öncelikli iller arasında olduğunu belirtti.

  Aydın Milletvekilleri Semiha Öyüş, Mehmet Erdem ve Ali Gültekin Kılınç’ı makamında kabul eden Bakan Müezzinoğlu, 800 yataklı Aydın Bölge Hastanesi ile çalışmaların bitirildiğini açıkladı.

   Bakan Müezzinoğlu, Yüksek Planlama Kurulundan çıkacak karardan sonra projenin yapım aşamasına geçilebileceğini kaydederken bu kararın 2 ay içinde çıkarılacağını söyledi.

  Bakan Müezzinoğlu, uzun zamandır atıl vaziyette duran YİMPAŞ Binasının da Halk Sağlığı İl Müdürlüğü, Sağlığı Laboratuarı, Sağlık Müdürlüğü ve 30 Ünite Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak proje değişikliği çalışmalarının sürdüğünü ve 2015 yılının ilk aylarında projenin yapım aşamasına geçeceğini kaydetti.

  Öte yandan, Aydın Milletvekilleri Semiha Öyüş, Mehmet Erdem ve Ali Gültekin Kılınç, Bakan Müezzinoğlu’na Nazilli İlçesinde faaliyet gösteren Toplum Sağlığı Merkezi ve buna bağlı olarak Verem Savaş Dispanseri, Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi, Merkez Laboratuvarı, Halk Sağlığı Laboratuvarı, İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi olarak 4 ayrı binada hizmet verdiği bilgisini aktardılar.

  Milletvekileri Nazilli’de, İlçe Sağlık Müdürlüğü ile İlçe Toplum Sağlığı Merkezinin aynı binada hizmet verdiğini ifade ederek ayrıca KETEM Merkezinin ilçede açılması için gerekli işlemlerin tamamlandığını kaydettiler. Tüm bu hizmet birimlerinin bir araya toplanması için yapılacak çalışma konusunda Bakan Müezzinoğlu ile görüş birliğine vardılar.

  Görüşmede Söke’de bulunan mevcut devlet hastanesine ilave yeni hizmet binasının yapılması da kararlaştırıldı.