• AYTO Meditour 2016’ya katıldı...

  Aydın Ticaret Odası (AYTO), Akdeniz ülkeleri arası turizm hareketini artırmak adına iki yılda bir Akdeniz Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (ASCAME) tarafından organize edilen 7. Akdeniz Turizm Forumu – MEDITOUR 2016’ya stand açarak katıldı.

  22:34:29 | 2016-10-03

  http://yavuzlarmylife.com

   

  Akdeniz Bölgesi’nde turizmin karşılaştığı zorlukların ortaya konmasını ve bu konu hakkında teşvik edici ve bilgilendirici bir ortam sağlamayı; sektörde kilit rol oynayan isimler arasında işbirliğini ve Akdeniz’i vazgeçilmez bir destinasyon haline getirmek amacıyla somut öneriler ortaya koymayı amaçlayan MEDITOUR 2016 kapsamında "Akdeniz'in Yükselen Destinasyonları ve Yükselen Destinasyon Olarak Akdeniz" sloganıyla forum düzenlendi. Etkinlik, ASCAME'nin 23 Akdeniz ülkesinden 300'ü aşan sayıda üyesi ve sektör temsilcilerinin yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanları'na ev sahipliği yaptı.

  Akdeniz Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği – ASCAME’nin iki yılda bir geleneksel olarak düzenlenen etkinliklerinden biri olan MEDITOUR 2016’ya Aydın Ticaret Odası (AYTO), TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve AYTO Başkanı Hakan Ülken başkanlığında bir heyet ile katıldı. Heyette, Başkan Yardımcısı M. Fatih Erkul, Yönetim Kurulu Üyeleri Sertuğ Yakan ve M. Nuri Tuncal yer aldılar.

  İlk olarak 2003 yılında Tanca'da ardından sırasıyla; 2006 yılında Antalya'da, 2008 yılında Yasmine Hammamet'te, 2010 yılında Malaga'da, 2012 yılında Marsilya'da ve 2014 yılında Barselona'da düzenlenen bu prestijli Forumun bu yıl Mersin'de düzenlendiğini ve ASCAME çatısı altında, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde ve ASCAME Turizm Komisyonu Başkanı olarak Malaga Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde düzenlendi.

  Meditour 2016 hakkında açıklama yapan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve AYTO Başkanı Hakan Ülken “Akdeniz Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği – ASCAME’nin düzenlediği Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleşen bu etkinlikte AYTO olarak  stand açarak yer aldık. Uluslararası platformda düzenlenen bu etkinlik de  ilimiz turizmine katkı sağlamayı hedefledik. Uluslar arası düzeyde düzenlenen bu etkinliğe emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.