• BAYAN AYYILDIZ’DAN SULTANHİSAR ZİYARETİ

  Aydın Valisi Erol Ayyıldız’ın eşi Dr. Didem Ayyıldız, Sultanhisar Kaymakamlığı, Sultanhisar Toplum Sağlığı Merkezi ve Salavatlı Mahallesi Sağlık Ocağını ziyaret etti.

  12:44:30 | 2015-04-09

  Aydın Valisi Erol Ayyıldız’ın eşi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Dilek Didem Ayyıldız, Sultanhisar Kaymakamlığı, Sultanhisar Toplum Sağlığı Merkezi ve Salavatlı Mahallesi Sağlık Ocağını ziyaret etti.

  İlk ziyareti Sultanhisar Kaymakamlığı’na gerçekleştiren Bayan Ayyıldız’ı Kaymakam Cevdet Ertürkmen ve eşi Gülfem Ertürkmen karşıladı. Burada Kaymakam Ertürkmen, çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Daha sonra Sultanhisar Toplum Sağlığı Merkezi ve Salavatlı Mahallesi Sağlık Ocağını ziyaret eden Bayan Ayyıldız’a Vali Yardımcıları Muhsin Çatmadım’ın eşi Melehat Çatmadım, Abdullah Aslan’ın eşi Gülşen Aslan, ADÜ Rektörü Cavit Bircan’ın eşi Hatice Bircan, Efeler Kaymakamı İzzettin Sevgili’nin eşi Süreyya Sevgili, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya’nın eşi Dr. Müjgan Sönmez Yıldırımkaya eşlik etti.

  Kaymakam Cevdet Ertürkmen’e gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür eden Bayan Ayyıldız, sağlık konusunda verilen hizmetleri iki dünyalık bir hayır olarak değerlendirdiğini ifade etti. Kalın bağırsak kanseri tarama programında Sultanhisar’ı pilot ilçe ilan ettiklerini hatırlatan Bayan Ayyıldız, ilçede kolon kanseri taramalarında 36 tane pozitif sonuç çıktığını belirtti. Mobil KETEM aracının önümüzdeki haftalarda Sultanhisar’a geleceğini Sultanhisar Merkez, Atça ve Salavatlı’da kanser taraması yapılacağı söyledi.

  Bayan Ayyıldız vatandaşlarla bir süre sohbet edip birlikte fotoğraf çektirdiler.