• Cavit Bircan görevine iade edildi..

  ADÜ’nün yeni Rektör’ü Osman Selçuk Aldemir tarafından “FETÖ’cü” iftirası ile görevinden uzaklaştırılan Eski Rektör Cavit Bircan’a kurulan kumpas bozuldu. YÖK'ten gönderilen yazıda, "24.05.2019 tarihi itibariyle görevden uzaklaştırma kararı son bulmuştur" denildi. Bircan, “İlk günden itibaren suçlamaların gerçek olmadığını söylüyordum. Ne bana, ne aileme ne de ekibime, ne FETÖ ne de yolsuzluk yapışır. Başta YÖK Başkanımız Prof. Dr. Yekta Saraç olmak üzere, desteklerini esirgemeyen tüm dostlara teşekkür ederim” dedi.

  19:22:57 | 2019-05-28

  http://yavuzlarmylife.com

   

  http://www.kardelenpersonelkiyafeti.com 

  ADÜ’ye Rektör olduktan sonra Eski Rektör Cavit Bircan ve arkadaşlarına karşı gerçek olmayan iddialarla karalama kampanyası başlatan, ancak bu güne kadar hiçbir belge ortaya koyamadan kurguladığı senaryoyu gerçekmiş gibi basına servis ederek algı yaratma girişiminde bulunan Rektör Osman Selçuk Aldemir’in kendisini YÖK’ün yerine koyarak yetkisi olmadan uzaklaştırdığı Cavit Bircan görevine iade edildi. YÖK Başkanlığı’nın ADÜ’ye gönderdiği talimat yazısı ile görevine iade edilen Cavit Bircan 27 Mayıs 2019 günü görevine yeniden başladı.

  İçişleri Bakanlığı ve YÖK Başkanlığı’nca hakkında yürütülen hiçbir inceleme, rüşvet, zimmet, görevi kötüye kullanma, ihaleye fesat karıştırma ve FETÖ ile irtibat ve iltisakı olmadığı halde uydurma gerekçelerle bunu varmış gibi göstererek “FETÖ iltisakı olma ihtimali” gerekçesi adı altında Rektör Osman Selçuk Aldemir tarafından görevden uzaklaştırılan Eski Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan’ın yeniden göreve başlaması sevinçle karşılandı.

  APAR TOPAR ANKARAYA GİTTİ..

  YÖK’ün Cavit Bircan’ı göreve iade etmesinin ardından apar topar Ankara’ya gittiği öğrenilen Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in Prof. Dr. Cavit Bircan’a karşı yeni bir kumpas peşinde olduğu iddia edildi. Rektör Aldemir’in, Baki Aslantaş, Sabri Güleç, Ali Erdilek, Reşat Kartal ile birlikte YÖK'te ve Külliye'de görüşmeler yaptığı ancak bu görüşmelerden beklediği sonucu alamadığı öğrenildi.