• Çerçioğlu Mersin’de yargılanacak..

  ÇERÇİOĞLU FETÖ SANIĞI… CHP’nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, FETÖ davasında sanık koltuğuna oturacak. FETÖ’nün belediyeler imamı Erkan Karaaslan’la bağlantıları ortaya çıkan Özlem Çerçioğlu ile 23 bürokratı Mersin’deki davada sanık olarak yargılanacak.

  20:57:15 | 2019-03-16

  http://yavuzlarmylife.com

   

   

   

  Terör örgütü FETÖ'nün belediyeler imamı Erkan Karaaslan'la yakın ilişkisi ve bağlantıları ortaya çıkan CHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Özlem Çerçioğlu ile 23 bürokratına kötü haber geldi.

  CHP'li Çerçioğlu ve 23 bürokratı, çatı davanın birleşmesi nedeniyle Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Karaaslan'ın yargılandığı FETÖ davasında sanık olarak yargılanacak. Bu arada Çerçioğlu ve bazı bürokratlarının Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ihaleye fesat karıştırma gibi suçlardan yargılandığı davalarının ise sürdüğü kaydedildi.

  ÖNCE SORUŞTURMA İZNİ

  FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olmak suçundan aylarca cezaevinde kalan FETÖ'nün belediyeler imamı Erkan Karaaslan'la bağlantılı olarak Aydın Büşükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Kararslan'ın cezaevinden aşk mektupları yazdığı sevgilisi Belediye eski Genel Sekreter Yardımcısı Özlem Bayraktaroğlu, ASKİ Genel Müdür Vekilleri, Meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu 23 kişi hakkında soruşturma izni verilmişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun imzası ile gönderilen 28 sayfalık soruşturma izninin içerdiği belgeler Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim edilmişti.

  ANKARA'DA YAKALANMIŞTI

  Karaaslan'ın CHP'li 93 belediye ile işbirliği yaptığı daha önce kamuoyuna yansımıştı.
  FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminden sonra tutuklanan terör örgütüne finans desteği sağlamak ve üye olmak suçundan tutuklandıktan 14 ay sonra itirafçı olunca adli kontrol şartı ile serbest kaldıktan sonra kayıplara karışan Erkan Karaaslan, geçtiğimiz aylarda Ankara'da yakalanmıştı.

  Karaaslan uzun süre kaçtıktan sonra Ankara Mebusevler Semti'nde saklandığı evde yakalanarak gözaltına alınan Karaaslan, yeniden tutuklandı.
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroglu'nun özel kalem müdürü Tuncay Ceylan ile yakın olduğu da ortaya çıkan Karaaslan'ın yakalanması yerel seçimler öncesinde birçok CHP'li belediye başkanında endişe yaratmıştı.

  YİNE RAPOR ALACAK MI?

  Hakkında soruşturma izni verilen Millet İttifakı'nın Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özlem Çerçioğlu ve 23 bürokrat ve meclis üyesinin çatı davası olarak görülecek FETÖ davasında Karasaslan'la birlikte sanık olarak yargılanacak.

  Çerçioğlu daha önce Aydın'da ihaleye fesat karıştırmanın da içinde bulunduğu bazı suçlar nedeniyle belediyeye açılan davaya rapor alarak katılmamıştı. Davanın devam eden duruşmalarına da katılmayan Çerçioğlu'nun Mersin'deki dava ile ilgili ne yapacağı da merak konusu oldu.