• Çerçioğlu’na kötü haber…

  Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Aydın Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden FETÖ’nün yayın organı Zaman Gazetesi’ne 17/25 Aralık’tan sonra 1 milyon lira ödendiği iddia edilen reklâm paraları için soruşturma başlattığı öğrenildi.

  10:06:07 | 2018-12-24

  http://yavuzlarmylife.com

   

  http://www.kardelenpersonelkiyafeti.com 

  Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı CHP'li Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) medyasına 17/25 Aralık darbe girişiminden sonra reklâm ve tanıtım hizmetleri adı altında yaklaşık 1 Milyon liralık kaynak sağladığı iddialarıyla ilgili soruşturma açtığı öğrenildi.

  Yarın Aydın 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde 120 dakikalık eğetim için 177 bin TL ödeyen ve kamuoyunda "Bas bas paraları baldıza" davası olarak bilinen duruşmada 12 kişi ile birlikte yargılanacak olan Özlem Çerçioğlu'na bir kötü haber daha geldi..Terör Örgütüne kaynak sağladığı yönünde ulusal ve yerel basında çıkan haberlerin ardından harekete geçen Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'nın iddiayı gündeme getiren İçişleri Bakanlığı eski Danışmanlarından Haldun Haşmet Aysan ile konuyla ilgili haber yapan gazetecilerin bilgisine başvurdu.

  Şikayet başvuruları üzerine Adalet ve İçişleri Bakanlığı’nca iddialarla ilgili araştırma yapmak üzere müfettişlerin görevlendirildiği de öğrenilirken Zaman Gazetesi’ne 17/25 Aralık sonrası ödendiği iddia edilen paralarla ilgili Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Basın İlan Kurumuna yazı yazarak hem Aydın Belediyesi hem Aydın Büyükşehir Belediyesi ve hem de Aydın'daki diğer Belediyelerin 17/25 Aralık tarihinden sonra FETÖ medyasına verdikleri reklam ve ilanlarla ilgili ödemeler hakkında bilgi istediği öğrenildi. Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlatılan soruşturmayı daha da derinleştirmesi bekleniyor.

  Bilindiği üzere FETÖ medyasına finansal destek sağlama suçlaması iddialarına maruz kalan CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu danışmanlığını yapan Erkan Karaarslan ile Aydın 1. Ağır Ceza Mahmekemesinde yargılanıyor. Erkan Karaarslan Mersin'de yapılan FETÖ operasyonunda terör örgütüne finansal destek temin etmekten tutuklanarak cezaevine konulmuş ve 14 ay sonra yurtdışı çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Karaarslan o günden beri firar ve hakkında açılan davalar nedeniyle aranıyor…

  HABER: YALÇIN YILDIRIM