• Çerçioğlu’na yakalama kararı çıktı..

  FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ OLMA SUÇLAMASI İLE MERSİN’DE YARGILANAN DANIŞMAN ERKAN KARAARSLAN İLE BİRLİKTE AYDIN 1. AĞIR CEZA MAHKEMESİ’NDE “İHALEYE FESAT KARIŞTIRMA” SUÇLAMASI İLE YARGILANAN ÖZLEM ÇERÇİOĞLU’NUN YARGILANMASINA DEVAM EDİLDİ. DURUŞMAYA SERHAN SEYHAN İSMİ DAMGA VURDU..

  09:56:45 | 2019-05-14

  http://yavuzlarmylife.com

   

   

   

  Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten tarafından 26 Temmuz 2018’de hazırlanan ve Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianame üzerine açılan davanın üçüncü duruşması bu gün yapıldı. İlk iki duruşmaya rapor alarak katılmayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu bu günkü duruşmaya da rapor alarak katılmadı. Mahkeme heyeti Özlem Çerçioğlu’nun daha önceki iki duruşmaya da rapor alarak katılmadığını göz önüne alarak son duruşmaya sunduğu sağlık raporunu kabul etmeyerek reddetti ve günlü-günsüz yakalama kararı çıkardı. Çerçioğlu’nun avukatının mahkemeye delil olarak sunduğu Danıştay raporu da reddedildi.

  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve FETÖ suçlaması ile Mersin’de yargılanan danışmanı Erkan Karaaslan ile bazı belediye bürokratları ve Karaaslan’ın akrabaları hakkında ihaleye fesat karıştırmak ve evrakta sahtecilik yapıldığı iddia edilerek açılan davanın bu günkü duruşmasına Ankara Sincan Cezaevi’nde tutuklu sanık Erkan Karaarslan katılarak ifade verdi. Kendisi Cezaevi aracı ile Aydın’a getirilen Erkan Karaarslan’ın avukatı mazeret bildirerek duruşmaya katılmadı.

  DURUŞMAYA SERHAN SEYHAN İSMİ DAMGA VURDU…

  Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ifadesi alınan Erkan Karaarslan, Özlem Çerçioğlu’nun Avukatı Evrim Karakoz tarafından Erkan Karaarslan’ın hakkında devam eden diğer duruşmalar ile ilgili üzerinde baskı kurulmaya çalışıldığını ve bunun Karaarslan’a sorulmasını talep etti.

  Mahkeme hakimi “soruya cevap verip vermemekte serbestsiniz” diyerek Erkan Karaarslan’a söz verdi.

  Karaarslan cezaevinde kendisine baskı yapıldığını söyledi. 14 Mart 2019 tarihinde cezaevi yönetimi tarafından “Avkukat görüşmesi” adı altında görüşmeye davet edildiğini ancak karşısında Serhan Seyhan’ı gördüğünü söyledi. Serhan Seyhan ile Cezaevinde görüştüğünü ve Serhan Seyhan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu hakkında FETÖ ile ilişkisi olduğunu söylemesini kendisinden istediğini ve karşılığında da devam eden davalardan beraat ettirileceğini belirttiğini ifade etti. Karaarslan, bunun yanı sıra bazı bakanların ve milletvekillerinin de bu yönde ifadeler vermesi doğrultusunda üzerinde baskı kurduğunu anlattı.

  Karaarslan’ı dinleyen Mahkeme hakimi konunun Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden “ihaleye fesat, evrakta sahtecilik” davası ile ilgisi olmadığını belirterek “üzerinde böyle bir baskı yapılmışsa Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunabilirsiniz” dedi.

  Öte yandan Karaarslan’ın bu ifadeleri “Hangi bakan ve milletvekillerinin üzerinde baskı kurduğu” sorusunu akıllara getirdi.

  SERHAN SEYHAN GÖRÜŞMEYİ DOĞRULADI…

  Duruşma sonrası kendisini telefonla arayıp bilgisine başvurduğumuz Serhan Seyhan Erkan Karaarslan ile görüşmeyi doğruladı. “Ben sadece Erkan Karaarslan ile değil Karaarslan’ın avukatı ile de Ankara’da görüştüm” diyen Serhan Seyhan, “Benim Erkan Karaarslan ile yaptığım görüşme kayıt altındadır. Ben kendisine Özlem Çerçioğlu ve Ekrem İmamoğlu hakkında suçlayıcı ifadeler ver, diyerek isim kullanmadım, kendisinden duruşmalarda doğru ifade vermesini istedim. Aynı şeyleri Erkan Karaarslan’a Avukatı da benzer şeyler söyledi, eğer doğru ifade verirsen davalardan beraat edebilirsin dedi. Erkan Karaarslan bu görüşmeler üzerine doğruları söyleyeceğini ve durumu Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe ile bildiriceğini söyledi” şeklinde açıklama getirdi.

  Serhan Seyhan konu hakkında ayrıca yazılı bir basın açıklaması yapacağını sözlerine ekledi.

  CEZAEVİNDE NASIL GÖRÜŞTÜRÜLDÜ?

  Duruşmaki bu gelişme “Serhan Seyhan’ın cezaevine girerek Erkan Karaarslan ile nasıl görüştü?” sorusunu akıllara getirdi. Tutuklu yakınlarının cezaevlerinde kimlerle görüşeceği bilinirken bu görüşmeye hangi milletvekilinin aracılık ettiği merak konusu oldu.

  Bir sonraki duruşma 19 Eylül 2019 tarihine ertelendi.