• CHP’li başkanın kızı işten atıldı…

  “FETÖ’nün Belediyeler İmamı” olarak anılan Erkan Karaarslan’ın şirketine Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nden usulsüz ödeme yapılmasına karşı çıkan ve aleyhte tanıklık yapan CHP Aydın İl Eski Başkanı Bayram İnci’nin belediye çalışanı kızı Damla İnci işten atıldı.

  18:47:12 | 2020-01-03

  http://yavuzlarmylife.com

   

  http://www.kardelenpersonelkiyafeti.com 

  CHP Aydın İl Eski Başkanı Bayram İnci'nin kızı Damla İnci, 2014 yılında Sözleşmeli Biyolog olarak Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nde (ASKİ) işe girdi. Laboratuvarda Biyolog olarak işe başlayan İnci, daha sonra ASKİ İhale Birimi'nde görevlendirildi.

  ASKİ Destek Hizmetleri Daire Başkanı tarafından 2015 yılında açılan “ihale danışmanlığı” işini, FETÖ'nün Belediyeler İmamı olduğu iddia edilen ve halen Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “FETÖ Terör örgüne üye olmak ve örgüte finans temin etmek” suçlaması ile tutuksuz yargılanan Erkan Karaarslan'ın Muhkem Danışmanlık şirketi kazandı. İlerleyen zamanda söz konusu şirket sözleşme şartlarını yerine getirmediği halde ödeme istedi. Fakat ihale biriminde çalışanlar ödeme yapmayı reddetti.

  İhale biriminde çalışan 5 ayrı kişi tarafından hazırlanan tutanaklarda o dönem Destek Hizmetleri Daire Başkanı olan Nermin Canyurt'tan faturaların ödenmemesi nedeniyle baskı gördükleri belirtildi. Tutanaklarda, Canyurt'un sözlü olarak baskı yaparak faturaların ödenmesini sağlamaya çalıştığı ifade edildi.

  O YAZIYLA İŞTEN ÇIKARILDI

  Söz konusu tutanakları imzalayan 5 kişiden biri de Damla İnci idi… Damla İnci, geçtiğimiz günlerde ASKİ İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı'ndan şok bir yazı aldı. Yazıda, "Genel Müdürlüğümüzde görev yaptığınız hizmet biriminden alınan yazıda 'sözleşmeli biyolog olarak hizmetinize ihtiyaç duyulmadığı' belirtilmiştir" denildi. Yazıda, Damla İnci’nin 31 Aralık 2019 tarihinde sona erecek sözleşmesinin yenilenmeyeceği kaydedildi.

  Yani Damla İnci işten atıldı.

  2013-2015 yılları arasında CHP Aydın Efeler İlçe Başkanlığı yapan Damla İnci'nin babası Bayram İnci, 2015-2017 yılları arasında da CHP Aydın İl Başkanlığı görevini yürütmüştü.

  Bilindiği gibi, Muhkem Danışmanlık Şirketi'nin sahibi Erkan Karaarslan hakkında Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne başlattığı bir soruşturma ile alakalı 2 Ağustos 2016'da 31 şüpheli ile birlikte FETÖ kapsamında gözaltı kararı çıkarıldı.

  11 Ağustos 2016 günü emniyete teslim olan Erkan Karaaslan, 18 Ağustos 2016'da tutuklanmış ve hakkında Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak ve örgüte finans temin etmek” suçlaması ile iddianame düzenlenmişti. 29 Eylül 2017'de tarihindeki duruşmada denetimli serbestlik kararıyla tahliye edilen Erkan Karaaslan hakkında yapılan itiraz üzerine aynı mahkeme tarafından 6 Ekim 2017 günü yeniden yakalama kararı çıkarılmıştı. Uzun süre firari olan Karaaslan 18 Ocak 2019 tarihinde Ankara'da kardeşi üzerine düzenlenen sahte kimlikle yakalandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilen Erkan Karaarslan, tutuklanarak Sincan Cezaevi'ne gönderildi. Fakat daha sonra Karaarslan yargılandığı Mersin 7. Ağır Mahkesemesi’ndeki davasından “yurt dışı çıkış yasağı ve denetemli serbetlik” şartı ile yeniden tahliye oldu.

  Karaarslan, Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi başta olmak üzere Aydın Adliyesi'nde birçok suçtan yargılanmaya devam ediyor.

  Kaynak: Sabah

  Öte yandan CHP’nin İl Eski Başkanlarından olan Bayram İnci, kızının işten çıkarılması üzerine sosyal medya hesabından yaptığı şupaylaşımla destek verdi.

  CANIM KIZIM

  Bütün insanları dostun bil, kardeşin bil kızım

  Sevincin ürünüdür insan, nefretin değil kızım

  Zulmün önünde dimdik tut onurunu

  Sevginin önünde eğil kızım

  Sen doğru dur, eğri belasını bulur kızım.