• CHP’li Tezcan’ın dudak uçuklatan serveti…

  Birilerine göre; “Aydın’ın Gururu” CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ın FETÖ ile ilişkisinin ortaya çıkmasının ardından kendisine bir çanta içinde 1,5 milyon lira para verildiği iddiasına açıklık getiremeyen Bülent Tezcan’ın, şimdi de Kuşadası’nda dudak uçuklatan serveti sosyal medyada gündem oldu.

  23:34:39 | 2019-12-07

  http://yavuzlarmylife.com

   

  http://www.kardelenpersonelkiyafeti.com 

  İşte facebook üzerinden yayın yapan Aydın Gerçekleri sayfasında yer alan o iddialar:

  ADAYLIK KARŞILIĞINDA SERVET SAHİBİ OLDU

  Cumhuriyet Halk Partisi’nin Aydın vekili Bülent Tezcan’ın 31 Marttan bir süre önce ve sonrasında edindiği servet dudak uçuklatıyor. Hızlı vekilin aylar içinde edindiği gayrimenkullerin değeri 3 milyonu buluyor.

  Cumhuriyet Halk Partisinin Aydın’da en sevilmeyen isimlerinden biri olmasına rağmen her seçimde listede yer bulan Bülent Tezcan son hamlesini Kuşadası’nda yaptı. Basında çıkan iddialara göre Tezcan adaylık karşılığında servet aldı. Kuşadası belediye başkanı Ömer Günel’in aday gösterilmesi için çalışma yapan Tezcan’ın büyük paralar aldığı konuşuluyor.

  Adaylığın açıklanmasından sonra Bülent Tezcan’ın kızının üstüne Kuşadası’nın en prestijli iş merkezinden ofis aldığı, değerinin ise 800 bin Türk Lirası olduğu gündemde şok etkisi yarattı. Bülent Tezcan’ın adaylık açıklanmasından önce de Kuşadasın’a yatırım yapmaya devam ettiği yine kızı ve damadı üzerine taşınmazlar aldığı ortaya çıktı. 7 Kasım tarihinde de değeri 2 milyon lira olan villa satın alan Bülent Tezcan’ın bu evi de kızı ve damadı üzerine yaptığı ortaya çıktı.

  BU DEĞİRMENİN SUYU NEREDEN?

  Tezcan ailesinin ekonomik olarak hızla yükselmesinin kaynağı araştırılmayı bekliyor. Sıradan bir avukatlık bürosunda avukatlık yapan kızı ve damadının bu paraları nasıl kazandığı açıklanmalı. 2019 yılında ev ofis iki adet son model araba satın alan damat ve kızın gelir beyannamesini şeffaf bir şekilde açıklamalı. Tezcanların satın aldığı villa ofis vb gayrimenkullerin değerini düşük göstererek vergi kaçırdığı da ortaya çıktı. Değerinin çok altında gösterilen taşınmazlar nedeniyle devlette zarara uğratılmış durumda.

  Kaynak: https://www.facebook.com/aydingercekleri/