• Çöpten çöplenmek isteyenler…

  EMAN çöp ihalesini organize eden Erkan Karaarslan. İhaleyi gerçekleştiren Ahmet Uğur Cebeci. İhaleyi onaylayan Ahmet Uğur Cebeci. İhalenin Eman Ege firmasına devrini onaylayan ve imzalayan kişi Ahmet Uğur Cebeci. Bu ihale yasa dışıdır, kamu zararı oluşmuştur diye Sayıştay’a şikâyet eden de “Hayatımda yaptığım en güzel ihale” diyen Ahmet Uğur Cebeci. Şimdi çöplükten para koparamayanlar kendi yaptıkları ihaleyi şikâyet edip akıllarınca baskı uyguluyorlar. Ne demiş bir ata sözü: “Aç kalan köpek çöplükte yiyecek arar..”

  13:55:41 | 2020-07-05

  http://yavuzlarmylife.com

   

  YALÇIN YILDIRIM YAZDI..

  Mersin Ağır Ceza Mahkemelerinde FETÖ kapsamında ve nitelikli güveni kötüye kullanmaktan, Mersin Asliye Ceza Mahkemesi’nde ihaleye fesat karıştırmaktan, İstanbul Asliye Ceza Mahkemelerinde ihaleye fesat karıştırmaktan, Aydın Ağır Ceza Mahkemesi’nde ihaleye fesat ve resmi evrakta sahtecilikten, Aydın Asliye Ceza Mahkemelerinde ihaleye fesat karıştırmaktan, Kuşadası Asliye Ceza Mahkemesi’nde ihaleye fesat karıştırmaktan, Antalya ve Didim Cumhuriyet Başsavcılıklarında ihaleye fesat karıştırmaktan soruşturmaları devam eden ve benzer şekilde Türkiye genelinde hakkında onlarca soruşturması ve kovuşturması bulunan Erkan Karaarslan, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yönelik şantaj ve tehditlerine devam ediyor?

  Kavga Aydın’ın çöplüğünde..

  Attığı şantaj ve tehdit twitleri, bazı internet haber sitelerinde yaptırdığı haberlerle aklınca Özlem Çerçioğlu’nu köşeye sıkıştırıp para koparacak.

  Özlem Çerçioğlu ise net bir duruş sergiliyor..

  Erkan Karaarslan’ın şantaj ve tehditlerine prim vermiyor.

  Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne geldiği ilk günden itibaren “Şebeke Modeli” uygulayan ve adeta “Çıkar amaçlı bir suç örgütü” oluşturarak örgütün liderliğini de kendisi yapan Erkan Karaarslan, Aydın BŞB’den uzaklaştırıldığı halde, içerideki adamları sayesinde Özlem Çerçioğlu’nu kontrol altında tutmaya çalışarak adeta “Belediyeyi hala benim ruhum yönetiyor” mesajı veriyor.

  * * *

  Belediyeden para hortumu kesilince üst aklı ile birlikte şimdi de EMAN üzerinden Özlem Çerçioğlu’na saldırıyor. İşin içine İçişleri Bakanı Emekli Bürokratı Haldun Haşmet Aysan ve Aydın Şafak olarak bizi de karıştırıyorlar. Bizler 5 yıl önceki gibi doğruları yazmaya devam ettikçe ne yapacaklarını şaşırıyorlar.

  * * *

  Haldun Haşmet Aysan’ın Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde Erkan Karaarslan’ın içinde yer aldığı usulsüz ve yasal olmayan işleri yargıya taşıdığını gündeme getirip Özlem Çerçioğlu ile şimdi işbirliği içine girdiğini ve onu savunduğunu ima etmeye çalışıyorlar. Şunu bilmiyorlar. Haldun Haşmet Aysan’ın Aydın BŞB hakkında yapmış olduğu suç duyuruları üzerine açılan davalar yürüyor.

  * * *

  Buradan hareketle konuyu EMAN’a getirip, EMAN üzerinden Özlem Çerçioğlu ile birlikte Haşmet Aysan’a saldırıyorlar.

  Yahu kendini akıllı sanan geri zekalılar..

  EMAN ihalesinin yasaya aykırı olduğunu belirtip suç duyurusu yapan Haldun Haşmet Aysan..

  Suç duyurusunu inceleyip “Kovuşturmaya gerek olmadığı” kararı veren Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı.

  Savcılığın verdiği bu karara Aydın 1. Sulh Ceza Mahkemesi’de itiraz eden kişi Haldun Haşmet Aysan.

  Aysan’ın bu itirazını reddeden de Aydın 1. Sulh Ceza Mahkemesi.

  Adam daha ne yapsın?

  (Haldun Haşmet Aysan’ın açıklamasını okumak isteyenler lingi tıklayabilirler. http://www.aydinsafak.com/aysan-dan-eman-aciklamasi-h3956.htm)

  * * *

  Yazının başında “Kavga çöplükte” dedik.

  EMAN ihalesinin yasaya aykırı olduğunu belirtip suç duyurusu yapan Haldun Haşmet Aysan. Peki 2015 yılında bu ihaleyi hazırlayanlar ve ihale komisyonunda yer alan isimler kimler? Erkan Karaarslan’ın Aydın BŞB’ye yerleştirdiği adamları Dönemin Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Uğur Cebeci (İhale Komisyonu Başkanı) ile Pınar Gülmez Ağırbaş.

  * * *

  Ahmet Uğur Cebeci Başkanlığında gerçekleştirilen ihalede, ihaleyi alan firmanın elde edeceği gayrisafi hasılatın yüzde 7’sinin Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne verilmek üzere yapılan sözleşmeyi imzalayan kişiler de Ahmet Uğur Cebeci ve Pınar Gülmez Ağırbaş.

  Şimdi Aydın Adliyesi’nde soruşturma gereği duyulmayan EMAN hakkında Sayıştay’da 40 sayfalık suç duyurusu yapılmış.

  Suç duyurusu yapan Aydın BŞB’nin üst düzey bir eski bürokratıymış.

  Bu üst düzey eski bürokrat EMAN hakkındaki yasa dışılıkları gözler önüne sererek, EMAN şirketinin sözleşme hükümlerine aykırı olarak Aydın BŞB ve Aydınlıları 30 yıl boyunca haksız bedel ödetmeye yönelik, 180 milyon dolarlık bir haksız kazanç dosyası olduğunu, delilleriyle belirtmiş.

  * * *

  Mübarekler üst düzey bürokratın adını vermeye utanmışlar.

  Sayıştay’a “ihale yasa dışıdır” diye suç duyurusu yapan o eski üst düzey bürokrat kim biliyor musunuz?

  “Hayatımda yaptığım en güzel ihale” diyen Ahmet Uğur Cebeci.

  Yani sizin anlayacağınız EMAN ihalesini yapan kişi Ahmet Uğur Cebeci, “ihale yasa dışıdır” diye Sayıştay’a suç duyurusu yapan da Ahmet Uğur Cebeci.

  Madem ki “ihale yasa dışıydı” 2015 yılında bu ihaleyi nasıl yaptınız diye adama sormazlar mı?

  Şimdi kalkmış “O Eman, bu Eman” diye kafaları karıştırıyorsunuz.

  Burnunuza kadar kendiniz pisliğin içine batmışsınız, kime pislik atacağınızı şaşırıyorsunuz.

  * * *

  BAKIN İŞİN İÇİNDE KİMLER VAR?

  Aydın Büyükşehir Belediyesi Entenge Katı Atık Değerlendirme, Geri Dönüşüm Bertaraf Tesisleri ve Düzenli Depolama Sahaları Bakım ve Yapımı ve 29 Yıl İşletilmesi ihalesi 2886 sayılı kanun kapsamında 15. 08. 2015 tarihinde Aydın Ses Gazetesi’nde ilana çıktı ve 26. 08. 2015 tarihinde ihalesi yapıldı.

  İhale şartnamesini hazırlayan kişi, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Pınar Gülmez Ağırbaş.

  İhaleye katılan ve kazanan tek istekli:

  EMAN Enerji Elektrik Üretim Sanayi Ticaret Ltd. Şti.

  İhaleyi gerçekleştiren kişi Aydın BŞB Encümen Başkanlığını yapan Ahmet Uğur Cebeci.

  04. 09. 2015 tarihinde ihaleyi onaylayan Ahmet Uğur Cebeci.

  09. 09. 2015 tarihinde ihale sözleşmesini imzalayan da Pınar Gülmez Ağırbaş.

  İhalenin EMAN EGE firmasına devrini onaylayan ve imzalayan kişi de Ahmet Uğur Cebeci.

  Şimdi EMAN’dan para koparamayanlar kendi yaptıkları ihaleyi şikâyet edip akıllarınca baskı uyguluyorlar.

  * * *

  İşin daha net anlaşılması için konuyu biraz daha açalım.

  Katı Atık Depolama ve Bertaraf Tesisleri’nin 29 yıl süreyle işletme hakkı verilmesi için Danışmanlık Hizmeti veren hakkında onlarca soruşturma ve kovuşturmalar bulunan Erkan Karasrslan'ın mobilyacı yeğeni Osman Çolak üzerine kurduğu GLOKAL A.Ş firması. Erkan Karaarslan ve Osman Çolak bu ihalede de “ihaleye fesat karıştırmak” iddiası ve suçlamasıyla birlikte yargılanıyorlar.

  * * *

  Erkan Karaarslan liderliğinde, Ahmet Uğur Cebeci ve Pınar Gülmez Ağırbaş’tan oluşan ekibin Katı Atık Depolama ve Bertaraf Tesisleri’nin 29 yıl işletme hakkı ihale şartnamesi ve sözleşmesini hazırladığını sağır sultan bile duydu.

  Yapılan bu ilahe için “Hayatımda yaptığım en güzel ihale” diyen İhale Komisyonu Başkanı Ahmet Uğur Cebeci her nedense apar topar 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminden 3 gün sonra emeklilik dilekçesini vererek Aydın'ı terk ediyor.

  İhaleyi EMAN Ltd. Şti’den EMAN EGE A.Ş.’ye devrini onaylayan Ahmet Uğur Cebeci emeklilikten sonra “size danışmanlık yaparım” diye EMAN EGE şirketine başvuru yapıyor ancak başvurusu şirket tarafından etik bulunmayarak reddediliyor.

  Çöplükten pay kapmak isteyen çıkar şebekesi şimdilerde EMAN EGE A.Ş. üzerine çökmek istiyor. Sahte kaşeler ve imzalar ile tanzim edilen ve alacaklısı garip-guraba vatandaş adına düzenlenmiş 100 bin dolarlık bir senet ödenmesi için EMAN EGE A.Ş. sahiplerinin önüne konuluyor. Firma sahibi “benim böyle bir borcum yok, bu senet sahte” diyor ve geri adım atmıyor. Konu yargıya intikal ediyor ve icraya veriliyor, firma itiraz ediyor ve senedin sahte olduğu anlaşılıyor.

  İşte yaşanan bu olaydan sonra ihaleyi yapan, onaylayan ve ihaleyi başka şirkete devrine onay veren Ahmet Uğur Cebeci kendi yaptığı ihalenin usulsüz olduğu, katı atık bertaraf bedelinin yüksek belirlendiği ve kamu zararı oluşturulduğu gerekçesi ile 40 sayfalık dilekçe ile Sayıştay’a başvuruyor.

  Bu ne demek: “Bana yar olmazsa kimseye yar olmasın” mantığı..

  Firma sahibi çakal sürüsüne pabuç bırakmayınca bu sefer çıkar şebekesi Özlem Çerçioğlu’na “bu işi çöz” diye kendisi ile irtibata geçmeye çalışıyor. Çerçioğlu işin içine girmeyince de Erkan Karaarslan ve şebekesi şimdi de Özlem Çercioğlu’na saldırıya geçiyor.

  Ne demiş bir atasözü:

  “Aç kalan köpek çöplükte yiyecek arar..”

  * * *

  Aydın’ı sömürdüğünüz yeter artık.

  Düşün Aydın’ın yakasından.

  Pılınızı pırtınızı toplayıp defolup gidin.

  Siz gitmezseniz, biz sizi göndermesini biliriz..

  * * *

  Yazacaklarımız daha bitmedi..

  Bizi izlemeye devam ediniz..

  * * *

  Not: Biz her zaman olduğu gibi gazetecilik görevimizi yapıyor ve doğrunun yanında yer alıyoruz. Bizim bu işe bakışımız siyasi değil, mücadelemiz kamu kaynaklarını talan etmeye çalışan çakallara karşıdır. Kamuoyunun bunu böyle bilmesini isteriz.