• DP’de Hedef: Yeniden Büyük Türkiye…

  Demokrat Parti (DP) Kuruluşunun 74. yılını Aydın’da kutladı. DP’nin “Yeniden şahlanış” hamlesini 74. yıl önce olduğu gibi Aydın’dan başlattığına vurgu yapan Genel Başkan Gültekin Uysal Türkiye’deki Demokrat Partililere Aydın’dan verdiği mesajında “Parti olarak hedefimiz yeniden büyük Türkiye ideali” dedi.

  20:55:57 | 2020-01-07

  http://yavuzlarmylife.com

   

  DP Genel Başkanı Gültekin Uysal partisinin Aydın’da düzenlenen 74. kuruluş yılı kutlamalarına katıldı. Uysal, Hidayet Sayın Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, kutlamayı Ankara'da değil merhum Başbakan Adnan Menderes'in memleketinde gerçekleştirmenin büyük anlam ifade ettiğini söyledi.

  Uysal, 74 yıl öncesinden ilham alan çılgın kadronun milleti için salonda olduğunu ifade ederken yeniden büyük Türkiye idealini hedeflediklerine vurgu yaptı.

  Demokrasi şehidi Merhum Başbakan Adnan Menderes ve arkadaşlarının rahmet ve minnetle anıldığı programda konuşan Uysal, “Ümitsizliği gerek yok. 74 yıl öncesinden ilham alan çılgın kadronun milleti için burada. Parti olarak hedefimiz yeniden büyük Türkiye ideali. Biz milletimizi biliyoruz. Demokrasinin millete güvenmek olduğunu, milletin değerlerine inanmak olduğunu, milletin potansiyelini ortaya çıkarabilmek adına irade koymak olduğunu biliyoruz. 'Yeniden millet' diyerek, yeniden milletin vicdan hizasında durarak insanımızın geleceğini aydınlatacak bir siyasi akılla buluşturabileceğimize inanıyoruz” dedi.

  Demokrat Parti (DP) Aydın İl Başkanlığı tarafından 74. yıl kutlamaları kapsamında düzenlenen programda konuşan Genel Başkan Gültekin Uysal, “Partimizin meşalesi Aydın’dan yakıldığı için kuruluş yıldönümümüzü de Aydın’dan kutlamaya başladık” dedi.

  Hidayet Sayın Kültür Salonu’ndaki programa İl Başkanı Serhat Emanet, çevre il ve ilçe başkanları, 31 Mart seçimlerine DP Belediye Başkan Adayı olarak katılan Efeler Belediyesi Kurucu Başkanı Mesut Özakcan, Söke Belediyesi Eski Başkanı Süleyman Toyran ve coşkulu partililer katıldı.

  Programın açılışını yapan İl Başkanı Serhat Emanet, 1946 yılında kurulan DP’nin 74’üncü yılını kutlamanın mutluluğu içerisinde olduklarını söyledi.

  TEK ADAM BASKI REJİMİ DEĞİŞMELİDİR”

  DP Genel Başkanı Uysal yaptığı konuşmada, partinin kurulduğu yıllar ile bugün gelinen noktanın benzerlik gösterdiğini vurguladı. 74 yıl önce ihtiyaç duyulan DP’ye bugün de ihtiyaç olduğunu kaydeden DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Partimizin meşalesi Aydın’dan yakıldığı için kuruluş yıldönümümüzü de Aydın’dan kutlamaya başladık” diyerek sözlerine başladı.

  Uysal, konuşmasını devamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet sistemini eleştirirken, “Devlet Başkanlığı ile fiili parti başkanlığının bir kişinin uhdesinde olmasını kabul ettiler. Bugün milletimiz bunlardan başka ne istemektedir? Hak ve hürriyetlerini yok eden ve kullanılamaz hale getirilen anayasa düzeninin değişmesini talep etmektedir. Milletin namus bildiği oyların muhafaza edilmesini, sandıktan çıkan sonucun teşhis edilmesi ve sandıktan çıkan sonuca da razı gelinmesi talep edilmektedir. Devlet Başkanlığı ile parti genel başkanlığını birleştiren ve bu kadük düzenin çıkardığı tehlikeyi hepimiz biliyoruz. Bunun değiştirilmesi hepimizin talebi değil midir? Yine o gün olduğu gibi tek adam, baskı rejimi ve yine adaletsizlik. Biz de Aralık 2019 tarihinde yaptığımız parti genel kurultayında bu yöndeki sorunların giderilmesini talep ettik. Yargı bağımsızlığı için HSK’nın bağımsızlaştırılmasını, bütçe ve siyasi partiler kanununun en hızlı şekilde değiştirilmesini talep ettik” dedi.

  “ONLAR İMF’DEN TALİMAT ALIRKEN SİZ NEREDEYDİNİZ?”

  DP Genel Başkanı Uysal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yıllarca birlikte çalıştığı ve yolları ayrılan ekibi hakkında söylediklerini de esefle kınadıklarını belirtirken şöyle konuştu:

  “Yıllarca birlikte görev yaptığı ve yolları ayrılan arkadaşlarını şimdi de, ‘İMF’den talimat alıyorlar’ diye itham ediyor. Şu an birlikte çalıştığı ekibi hakkında yarın neler söyleyecek kim bilir? Peki onlar İMF’den talimat alırken siz neredeydiniz? Türkiye’de Mustafa Kemal Atatürk’e bile nasip olmamış bu 17-18 yıllık iktidarları döneminde bütün imkanları çarçur ederek, ülkenin beşeri sermayesini hülyalara dalarak, romantizm içerisinde çıkmaza sürüklediler. Özetle, bir milli dava haline gelmiş ve bu iktidarla bugün hep birlikte karşı karşıyayız..”

  Daha sonra partinin kuruluşundan bu güne katılımcılara bilgiler verildi.