• Erkan Karaarslan’ın “Haşhaşi”leri..

  Türkiye genelinden onlarca kovuşturması ve soruşturması bulunan, yargılaması Ağır Ceza ve Asliye Ceza Mahkemelerinde devam eden Erkan Karaarslan’ın “haşhaşi” kadrosundan onlarca isim Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin stratejik ve kilit noktalarında hala görev yapıyor. Bu kadro belediyeden uzaklaştırılmalıdır..

  19:21:45 | 2020-07-06

  http://yavuzlarmylife.com

   

  Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne geldiği ilk günden itibaren “Şebeke Modeli” uygulayan ve adeta “Çıkar amaçlı bir suç örgütü” oluşturarak örgütün liderliğini de kendisi yapan Erkan Karaarslan, Aydın BŞB kapısından uzaklaştırılınca, içerideki adamları sayesinde Özlem Çerçioğlu’nu kontrol altında tutmaya çalışarak adeta “Belediyeyi hala benim ruhum yönetiyor” mesajı veriyor, Başkan Çerçioğlu’nu şantaj ve tehditleriyle sözüm ona köşeye sıkıştırmaya çalışıyor.

  Bunu da attığı twitler ve kullandığı bazı internet haber siteleri aracılığı ile yapıyor.

  * * *

  Son attığı twitinde “Aydın ilinde Özlem Çerçioğlu’nun yanında tanık olduğum olayları devletime aktarmak üzere ilgili kurumların davetini bekliyorum” diyerek sözüm ona aba altından sopa gösteriyor. Hemen akabinde de güdümündeki internet sitelerine “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı ile kendisinin arandığı” haberlerini yaptırıyor.

  Acaba Erkan Karaarslan, kendisinin liderliğini yaptığı örgüt elemanları Ahmet Uğur Cebeci, Nermin Canyurt, Muharrem Şanlı, Pınar Gülmez Ağırbaş, Özlem Bayraktaroğlu, Figen Şenoğlu ve diğerleri ile çevirdiği dümenleri de devletin ilgili kurumlarına aktaracak mı? Doğrusu merak ediyoruz..

  * * *

  Erkan Karaarslan bir başka twitinde ise, Hasan Sabbah’ın “Haşhaşi”sini okuduğunu ve araştırdığını yazıyor.

  Yani bu twit ile Özlem Çerçioğlu’na, “Ben orda olmasam da benim cennet vaat ettiğim, beyinlerini uyuşturduğum örgütümün elemanları orada, Aydın BŞB’yi sen değil kurduğum örgüt ile ben yönetiyorum.. Nasıl ki Hasan Sabah kendi emrini dinleyen ordu kurdu ise ben de Aydın BŞB’de oluşturduğum örgüt ile sana istediğim kumpası, pusuyu kurarım” demek istiyor.

  Filmi başa sardığımızda şu anlaşılıyor:

  Erkan Karaarslan’ın Aydın BŞB içinde kurduğu çıkar amaçlı örgütü, Özlem Çerçioğlu’nun etrafını boşaltarak sarmış ve kuşatmış, gerçekleri görmesini engelleyecek bir yapıyı belediye içinde oluşturmuş.

  Aydın Büyükşehir olduğu ilk günden bu yana bizim de bu yönde uyarılarımız oldu.

  Karaarslan’ın bu çıkar amaçlı örgütü, Çerçioğlu ile yıllarca yol yürüyen, kendisini savunan, belediye çıkarlarını savunan çalışanları ya sürdüler, ya da pasifize ettiler. Bazı kullanılmaya elverişli belediye personeline de biat yemini ettirerek devşirdiler, “haşhaşi”leştirdiler.

  * * *

  Gerçekleri geç de olsa gören, kendisinin nasıl bir bataklığa çekildiğini anlayan Özlem Çerçioğlu, sonunda Erkan Karaarslan’a akan para musluklarının hortumunu kesince kıyamet koptu. Erkan Karaarslan’a Aydın öyle tatlı geldi ki “Musluklarımı açın” diye bilinçsizce Çerçioğlu’na saldırıyor ve bunun için şantaj da dahil her yolu deniyor. Ama Özlem Çerçioğlu takdire şayan, tavizsiz dik bir duruş sergiliyor, saldırılara ve şantajlara prim vermiyor.

  * * *

  Mersin Ağır Ceza Mahkemelerinde FETÖ kapsamında ve nitelikli güveni kötüye kullanmaktan, Mersin Asliye Ceza Mahkemesi’nde ihaleye fesat karıştırmaktan, İstanbul Asliye Ceza Mahkemelerinde ihaleye fesat karıştırmaktan, Aydın Ağır Ceza Mahkemesi’nde ihaleye fesat ve resmi evrakta sahtecilikten, Aydın Asliye Ceza Mahkemelerinde ihaleye fesat karıştırmaktan, Kuşadası Asliye Ceza Mahkemesi’nde ihaleye fesat karıştırmaktan, Antalya ve Didim Cumhuriyet Başsavcılıklarında ihaleye fesat karıştırmaktan soruşturmaları devam eden ve benzer şekilde hakkında onlarca soruşturması ve kovuşturması bulunan Erkan Karaarslan’ın “haşhaşi” kadrosundan onlarca isim hala Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin stratejik ve kilit noktalarında görev yapıyor.

  * * *

  Kendisi belediyede olmasa bile “Benim ruhum belediyede” mesajı veren Erkan Karaarslan, şantaj ve tehditleriyle halkın oyları ile seçilen ve halk tarafından sevilen bir belediye başkanı olan Özlem Çerçioğlu’na aklınca meydan okuyor, kullandığı internet haber siteleri aracılığı ile de Çerçioğlu’na belden aşağı saldırılar gerçekleştirmekten çekinmiyor.

  Ardından, yine kullandığı haber sitesinin birinde kendisinin yaptığı iddia edilen açıklamaları yalanlıyor, “Ben hiçbir gazeteye açıklama yapmadım, bilgi vermedim” diyerek açılabilecek davalardan aklınca kendini korumaya çalışıyor. Diğer yandan Özlem Çerçioğlu’na çirkin saldırı gerçekleştiren haber sitesi yaptığı bir haberde “Erkan Karaarslan gazetemize açıklama yaptı” diye yazıyor.

  Şimdi biz bunun hangisine inanalım.

  * * *

  Türkiye genelinden onlarca kovuşturması ve soruşturması bulunan, yargılaması Ağır Ceza ve Asliye Ceza Mahkemelerinde devam eden Erkan Karaarslan hala kendisine kumpas kurulduğundan söz ediyor.

  İnsanda biraz utanma olur.

  Be mübarek belanı zaten bulmuşsun sana kim neden kumpas kursun?

  * * *

  Erkan Karaarslan’ın, hakkında açılan davalardan kurtuluş umudu yok..

  Umudunu yitirdikçe Aydın onun için ballı börek Çerçioğlu’na saldırıyor.

  Özlem Çerçioğlu’nun yaşananlar ve gelinen şu aşamada yapacağı tek iş kalıyor.

  O da şu:

  Şu saatten itibaren Erkan Karaarslan’ın Aydın BŞB içine yerleştirdiği, “çıkar amaçlı suç örgütü” gibi çalışan “haşhaşi” kadrosunu belediyeden uzaklaştırıp, yerlerine kendisi ile yıllarca yol yürüyen, belediye çıkarlarını savunan Aydın’ın çocuklarını yerleştirip yola devam etmek.

  Çerçioğlu eğer bunu yapabilirse, inanın hem belediyeye, hem belediye personeline, hem de Aydın siyasetine yeni bir vizyon ve huzur gelecektir.

  Zararın neresinden dönülürse kârdır..

  * * *

  Not: Biz her zaman olduğu gibi gazetecilik görevimizi yapıyor ve doğrunun yanında yer alıyoruz. Bizim bu işe bakışımız siyasi değil, mücadelemiz kamu kaynaklarını talan etmeye çalışan çakallara karşıdır. Kamuoyunun bunu böyle bilmesini isteriz.