• Fark yaratan alışkanlıklar..

  2021’den sadece iki ay kaldı ve maksimum potansiyelinize ulaşmadığınızı düşündüğünüzü farzedelim.. O zaman okumaya devam edin çünkü bu sizin şansınız.

  18:21:01 | 2021-11-14

  Takvime bakıyorsunuz ve hayretle bu yıla sadece iki ay kaldığını fark ediyorsunuz. Ben de zamanın nasıl geçtiğini bilmiyorum. Ancak, hala yapacaklarınız varsa, onları tamamlayabileceğinizden eminim.

  Kişisel olarak gelişmek, üretkenlik için alışkanlıklar öğrenmek, her ay daha fazla kazanmak veya bir projeye başlama motivasyonunu bulmak istiyorsanız, aşağıdaki stratejiler size yardımcı olacaktır.

  İşte üretkenlik, güven ve yüksek motivasyon için 5 alışkanlık..

  1. Her sabah 5 dakika beyninizi hazırlamaya istekli olun.

  Psikologlar, günün ilk üç saatinin başarı için çok önemli olduğunu söylüyor.  Sabah uyandıktan sonra 5 dakika süre içinde kendinizi motive edecek sözler söylemeye başlayın ve günün tamamında her şey çok daha kolay olacak.

  2. Her güne en önemli olan mevzu ile başlayın ("gereken" değil)

  Çoğu zaman, uyanır uyanmaz bazı şeyleri hemen yapmamız gerektiği izlenimine kapılırız. 

  Bunu değiştirin ve güne sizin için en önemli şeyle başlayın. Önce başka şeyler yapmak zorunda olduğunuz yanılgısından dolayı sürekli ertelediğiniz şey. Arka arkaya birkaç gün boyunca öncelik verin ve nasıl daha fazla motive olduğunuzu göreceksiniz.

  3. Yeni bir öğrenme stili deneyin..

  Çoğu zaman kalıplara gireriz ve bir şeyi yapmanın tek bir doğru yolu olduğu izlenimine kapılırız. Örneğin, kendinize yeni bir mesleki beceri öğreneceğinize söz verdiyseniz ama yine de bunu ertelediyseniz, muhtemelen düşündüğünüz öğrenme yöntemi işinize yaramıyor.

  Çevrimiçi bir kurs almak yerine kitap okumak, o faaliyet alanındaki insanlarla tanışmak veya sadece pratik yapmaya başlamak daha iyi olabilir. Yeni öğrenme stillerine açık olun. Varlığından bile haberdar olmadığınız sırrı keşfedebilirsiniz.

  4. Otomatikleştirin ve basitleştirin..

  Amacınız ister daha fazla kazanmak, ister projelerinize daha fazla zaman ayırmak, ister hayatınızdaki ilişkilere odaklanmak olsun, işleri otomatikleştirmek size çok yardımcı olacaktır.

  Örneğin, kendi başınıza çalışıyorsanız ve idari görevleriniz çok fazla zaman alıyorsa, bunlardan bazılarını devralabilecek biriyle işbirliği yapın. Ev işleri size daha önemli işler için zaman vermiyorsa, bulaşık makinesi, kurutucu veya akıllı elektrikli süpürge satın alın. Bu gereksiz bir masraf değil, özgürlüğünüze yapılan bir yatırımdır. (veya,  2 -3 saatliğine size ev islerinizi bitirmeniz için bir temizlik uzmanından hizmet alın. Vakit açısından inanılmaz bir yatırım).

  5. Üç ana hedef alanınızı hatırlayın.. (sağlık, refah ve sevgi.)

  Ve hayal edin, bu hedeflerin her biri için, belirli bir  günde ulaşacağınızı ve onları elde etmeye daha da yaklaştıracak hedefleri düşünün. “Bütün bunlar benim yaklaşık beş dakikamı alıyor.” 

  Uzun bir meditasyon rutinine ihtiyacınız yok. Yoga, meditasyon, günlük kaydı, okuma veya yavaş bir yürüyüş olsun, kendinizi adayabileceğiniz ve istediğiniz gibi odaklanabileceğiniz bu özel andan en iyi şekilde yararlanmak için uygulamaya değil sonuca odaklanın.

  Kalbinizi ve zihninizi tüm gün için doğru tutuma sokmanın yanı sıra, o gün odaklanmak istediğiniz şeyi kafanızı koymanıza yardımcı olacak bir şeye ihtiyacınız var.

  Sonuç olarak beynimizi, pozitif ve aktif olmasını sağlamayı hedeflendirelim ve tabi ki besin almayı, su içmeyi etmeyelim.

  Ne de olsa sabahı kazanırsak günü kazanmış oluruz. Hayatta ki sevincimizi kendimize karşı iyimserliğimizi kazanmak istemiyor muyuz? 

  Zihnimiz için hiçbir şey imkansız değil, her şey mümkündür. Bu ne kadar istediğimize bağlı.

  Hayat sizi hep mutlu olmanızı sağlasın..

  İspanyadan, sağlıcakla kalın diyorum…