• FUARLARIN ÖNEMİ

  ATO Başkanı Salih Bezci, “Bu yıl 20. kez düzenlenen MAPIC fuarı ülkemizin tanıtımı ve yatırımlarımızın başarılarının sergilenmesi açısından çok başarılı bir fuar olmuştur” dedi.

  12:05:59 | 2014-11-22

  - ATO BAŞKANI BEZCİ CANNES’DA DÜZENLENEN MAPIC FUARINA KATILDI…

  BEZCİ: “MARKA OLABİLMEK VE TANITIM İÇİN FUARLAR ÇOK ÖNEMLİDİR”

  22 KASIM 2014 - Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, MAPIC fuarının dünyanın 67 ülkesinden yaklaşık 9 bin katılımcıyı bir araya getirdiğini belirterek,“Bu yıl 20. kez düzenlenen MAPIC fuarı ülkemizin tanıtımı ve yatırımlarımızın başarılarının sergilenmesi açısından çok başarılı bir fuar olmuştur” dedi.

  Bezci, yazılı bir açıklama yaparak, Fransa’nın Cannes kentinde gerçekleştirilen ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve 20 ATO Meclis üyesiyle birlikte katıldığı dünyanın en büyük gayrimenkul ve perakende fuarlarından biri olan MAPIC 2014 hakkında bilgi verdi. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 67 ülkenin fuara katıldığını kaydedenBezci, toplam 685 standın açıldığı fuarda Ankara’dan 3 firmanın standının bulunduğunu kaydetti. 2 bin 400 perakendeci, 2 bin 300 geliştirici ve 900 yatırımcının yer aldığı fuara yaklaşık 8 bin kişinin katıldığını kaydedenBezci, Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur ile birlikte gezdikleri fuarda dünyada gayrimenkul alanında gerçekleşen gelişmeler hakkında bilgi sahibi olduklarını söyledi.

  Fuarda, “Türkiye’ye Doğrudan Yatırım Potansiyeli” isimli bir panel de yapıldığını kaydedenBezci, fuara ilişkin görüşlerini şöyle aktardı:

  “Marka olabilmek ve tanıtım yapabilmek için uluslararası fuarların çok önemli alanlar olduğunu hepimiz biliyoruz.  Ülkemizi ve şehrimizi anlatmak açısından iyi bir fırsat olduğu gibi Ankara Alışveriş Festivali’ni de gündeme getirdik ve büyük ilgi gördü. Fuarlar dışında başka hiçbir ortamda 67 ülkeden yüzlerce yatırımcı ve binlerce perakendeciyi bir arada görmek ve kendileriyle iletişim kurmak mümkün olmaz. Bizim için fuar çok başarılı geçmiştir.”