• Günel, CHP tabanında tepki çekiyor…

  FETÖ ilişkisi ortaya çıkan Milletvekili Bülent Tezcan’ın desteği ile CHP Kuşadası Belediye Başkanlığına aday yapılan ve “FETÖ projesi” olduğu konuşulan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek CHP tabanında tepki toplayan algıyı kırma gayreti içine girdi. Başkan Günel, önce kendisini Türkiye’nin en başarılı belediye başkanları arasında seçtirdi ardından Kılıçdaroğlu’nu Ankara’da ziyaret ederek yaptırdığı haberlerle parti tabanında artan tepkileri kırma eğilimine girdi.

  14:29:08 | 2020-05-23

  http://yavuzlarmylife.com

   

  http://www.kardelenpersonelkiyafeti.com 

  HABER: YALÇIN YILDIRIM

  Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, yaptırdığı anket ile önce kendisini Türkiye’nin en başarılı belediye başkanları arasında seçtirdi sonra da bunu gazetelerde haber yaptırarak kamuoyu algısı oluşturma çabasına girdi.

  Seçildiği günden beri Kuşadası’nda elle tutulur hizmet yapamayan ancak algılarla kendisini başarılı göstermeye çalışan Ömer Günel’in şu ana kadar ki çalışmaları özellikle partisi CHP tabanında tepki topluyor.

  CHP tabanında ve kamuoyunda “FETÖ projesi” olduğu konuşulan Ömer Günel, FETÖ ilişkisi ortaya çıkan Milletvekili Bülent Tezcan’ın desteği ile aday yapıldı.

  Belediye Başkanı seçilir seçilmez adı FETÖ ilişkileri ile anılan Kuşadası Eski Garnizon Komutanı ile Kuşadası Eski Emniyet Müdürünü kendisine başkan yardımcısı yapan ve bu görevlendirmenin nasıl olduğu CHP tabanında hala sorgulanan Ömer Günel’in FETÖ şüphelisi olmaktan hakkında soruşturma yürütüldüğü, tehdit, dolandırıcılık ve kasten yaralama gibi 13 farklı suçtan yargılandığı daha önce ortaya çıkmıştı.

  Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası Belediyesi’nin Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi (AKAM) tarafından yapılan “Koronavirüs (Covid-19) Pandemisinin Toplumsal, Ekonomik ve Siyasal Etkileri” araştırmasında Türkiye’nin en başarılı 4’üncü ilçe belediyesi seçilmesinin ardından soluğu doğruca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında aldı.

  Kılıçdaroğlu’nu ziyaretinin ardından “sosyal belediyecilik yaptığı” algısını yayma çabasına giren Ömer Günel, “AKAM tarafından 30 Büyükşehir ilçelerini kapsayan kamuoyu araştırmasında elde ettiğimiz başarı partimizin ilke ve politikalarının halkımız nezdinde nasıl doğru karşılık bulduğunu ve takdir edildiğini bir kez daha göstermiştir” şeklinde açıklama yaparak belediyecilikteki başarısızlığının üzerini örtme gayretine girdiği görüldü.

  Başkan Günel’in anket firmasına kaç para ödediği ayrıca merak konusu oldu.

  NASIL BAŞKAN OLMUŞTU

  Başkan seçilmeden önce Kuşadası’nda “FETÖ’cülerin avukatlığını” yapmakla anılan Ömer Günel’in, FETÖ ilişkisi ortaya çıkan Milletvekili Bülent Tezcan’ın referansı ile aday yapılması CHP tabanında büyük tepki toplamıştı.

  CHP’li Tezcan’ın FETÖ ilişkisi, en son İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ soruşturmasında kayıtlara girdi. Çanta içinde götürdüğü 1,5 milyon lira parayı nereye verdiğine bu güne kadar açıklama getiremeyen Bülent Tezcan, 5 CHP’li Milletvekili ile terör örgütü elebaşısı Fethullah Gülen’i ABD’de ziyaret ettiği de ortaya çıkmıştı. (Not: Bu iddiayı 13 Mart 2013’de CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş Twiter hesabından açıkladı.)

  SON HAMLE

  Bülent Tezcan son hamlesini Kuşadası’nda yaptı. Basında çıkan iddialara göre Tezcan’ın, Ömer Günel’in adaylığı karşılığında kendisinden yüklü miktarda paralar aldığı konuşulmuştu. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in aday gösterilmesi için çalışma yapan ve büyük paralar aldığı konuşulan Bülent Tezcan’ın bu adaylık karşılığında servet sahibi olduğu da kamuoyu gündemine düşmüştü.

  CHP’li Bülent Tezcan, 31 Mart’tan bir süre önce ve sonrasında edindiği servet ile kamuoyunun dikkatini çekmişti. Hızlı Vekil’in Ömer Günel’in adaylığı sonrasında aylar içinde Kuşadası’nda edindiği gayrimenkullerin değerinin 3 milyon lirayı bulduğu iddiası ortaya atılırken Tezcan, iddiayı bu güne kadar yalanlamadı.

  Ömer Günel’in adaylığının açıklanmasından sonra Bülent Tezcan’ın Kuşadası’nda kızının üstüne prestijli bir iş merkezinden değeri 800 bin TL ofis aldığı, adaylık açıklanmasından önce de değeri 2 milyon lira olan villa satın alarak villayı da kızı ve damadının üzerine yaptığı ortaya çıkmıştı.

  Öte yandan Tezcan'ın FETÖ'nün Nazilli kasası olarak bilinen Saim Topaloğlu ve FETÖ firarisi NASİAD Başkanı Necmi Erkan ile samimi fotoğrafları medyaya düşmüştü.