• Kuşadası Belediyesi’nde girift ilişkiler…

  Fettullahçı 5 militanın avukatlığını yaptığı ve hakkında FETÖ ile bağlantılı olduğu iddiaları ortaya atılan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in, başkanlık makamına oturur oturmaz “FETÖ üyeliği ve örgüte finans temin etmek” suçlaması ile yargılanan Erkan Karaarslan’ın en yakın adamlarından biri olan Erman Taşçı’yı Özlem Çerçioğlu’nun bilgisi dahilinde Belediye Şirketine Genel Müdür yaptığı ortaya çıktı.

  16:48:12 | 2020-04-19

  http://yavuzlarmylife.com

   

  HABER: YALÇIN YILDIRIM

  Belediye Başkanı seçilir seçilmez sağına Kuşadası Eski Garnizon Komutanını, soluna da Kuşadası Eski Emniyet Müdürünü alarak başkan yardımcısı yapan ve bu görevlendirmenin nasıl olduğu CHP tabanında hala anlaşılamayan ve tepki çeken Ömer Günel’in Belediye Şirketine de FETÖ’cü Erkan Karaarslan’ın en yakın adamlarından biri olan Erman Taşçı’yı ataması CHP tabanında tepkinin daha da büyümesine neden olurken, “Belediyeyi örgütlü bir yapının ele geçirdiği” şeklinde yorumları da beraberinde getiriyor.

  Belediye Başkanı seçilmeden önce FETÖ’cülerin avukatlığını yaptığı iddia edilen Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in FETÖ ile bağlantılı bir isim olan Erman Taşçı’yı belediye şirketine genel müdür olarak ataması hakkında ortaya atılan “FETÖ sevici” iddialarını güçlendirdi.

  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun bilgisi dahilinde gerçekleştiği öğrenilen bu atama ile FETÖ’nün belediyelerde hala etkin olduğu gerçeğini de ortaya çıkardı.

  Bilindiği gibi CHP’li Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in FETÖ şüphelisi olmaktan hakkında soruşturma yürütüldüğü, tehdit, dolandırıcılık ve kasten yaralama gibi 13 farklı suçtan yargılandığı daha önce ortaya çıkmıştı.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “örnek belediye başkanı” olarak gösterdiği Ömer Günel, belediye başkanlığı koltuğuna oturunca ilk olarak şirketlerin yönetimlerinde düzenleme yaptı.

  Ömer Günel’in şirket yönetiminde yaptığı değişiklik ile halen FETÖ Terör Örgütü Üyeliği’nden Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Tevfik Dinçer ile birlikte yargılaması tutuksuz devam eden Erkan Karaarslan ile birlikte kitap yazan ve seminerlere katılan Erman Taşçı’yı, Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun bilgisi dahilinde Genel Müdür olarak atadığı ortaya çıktı.

  ERMAN TAŞÇI KİMDİR?

  Erman Taşçı, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan operasyon sunucu “FETÖ Terör Örgütü Üyeliği ve Örgüte finans temin etmekten” tutuklanan ve halen Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz yargılanan Erkan Karaarslan ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Tevfik Dinçer ile birlikte kitap yazdı.

  Aynı Erman Taşçı, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde halen görev yapan ve Erkan Karaarslan’ın 1 numaralı adamı olarak bilinen Bülent Bozbaş ile birlikte (Aydın BŞB’de görevli iken) 2016 yılında Van Büyükşehir Belediyesi VASKİ Genel Müdürlüğü’nde 2 günlük “iç kontrol” konulu eğitim semineri verdi.

  Aynı ekibin içinde halen görev yapan ve Aydın BŞB’de Erkan Karaaslan’ın “sağ kolu” olduğu bilinen Nermin Canyurt ile birlikte “belediyede görevli olmadığı halde” aynı odayı paylaşan Erman Taşçı şu anda Kuşadası Belediye Şirketinde Genel Müdürlük yapıyor.