• Özakcan: “Siyaset iftira atarak yapılmaz..”

  Sempatik, sevecen ve güleryüzlü tavırları ile halkın gönlünde yer eden DP Adayı Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan rakiplerinin iftira atarak seviyesiz siyaset yaptığına dikkat çekerek, “Siyaset yapıyoruz diye seviyesizleşmeye kimsenin hakkı olamaz ve böyle siyaset yapanların hiç birisi de seçim kazanamaz. Bu iftira atanların attığı çamur bize yapışmaz döner kendi suratlarına sıvanır” dedi.

  21:40:16 | 2019-03-18

  http://yavuzlarmylife.com

   

   

   

  Mahalle ziyaretlerini aralıksız sürdüren DP’li Başkan M. Mesut Özakcan Eğrikavak Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Mahalle halkı tarafından kır at ile karşılanan Özakcan, mahalle meydanında halka seslendi. Şarkıcı Didem Fadik’in de mini konser verdiği akşamda Eğrikavak halkı Özakcan’ı bağrına bastı. Özakcan diğer başkan adaylarını kendisine iftiraya varan sözler sarf ettiklerini söyleyerek, “Siyaset iftira atarak yapılmaz. Siyaset bir terbiye ve nezaket işidir” dedi.

  Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan’ın görevde olduğu süre boyunca mahallelerine yaptığı hizmetleri vatandaşlara aktararak teşekkür eden Eğrikavak Mahalle Muhtarı Muhsin Kıyar, “Kötü duygular ömür yıpratır, güzel duygular sevgi yaratır. Başkanımız her zaman bize güzel duygular verdi. Siz bizim gönlümüzde yer ettiniz. Mahalle halkımız adına sizlere teşekkürü bir borç bilirim. İnşallah 31 Mart’tan sonra da birlikte hizmetlerimize kaldığımız yerden devam ederiz” diye konuştu.

  “MESUT ÖZAKCAN’IN SEÇİLMESİNİ ENGELLEYEMEYECEKLER"

  Aday gösterilmediği CHP’den istifa ederek DP’den belediye başkan adayı olan ve Kırat’ı Efeler’de şaha kaldıran Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, “Aday olmamız Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na kadar uzanan 4 kişi tarafından engellendi. Ancak Efeler halkımızın 31 Mart’ta Mesut Özakcan’ı yeniden seçmesini engelleyemeyecekler. Altını çöpe atsanız teneke olmaz, altın gene altındır. Karşımızda ittifak adaylarının bazıları aleyhimizde gerçek dışı iftira boyutuna varan konuşmalar yapıyorlar. Siyaset yapıyoruz diye böyle seviyesizleşmeye kimsenin hakkı olamaz ve böyle siyaset yapanların hiç birisi de seçim kazanamaz. Bu iftira atanların attığı çamur bize yapışmaz döner kendi suratlarına sıvanır” ifadelerini kullandı.

  Rakiplerini eleştiren Özakcan, “Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın kalkıp Efeler’e aday oluyor. Germencikli hemşehrilerimize sorun kendisi 5 yıl ilçesinde ne yapmış? Diğer aday Fatih Atay’ı ise ablası Aydınspor 1923’ün başına getirdi 7 ay dayanabildi ve 7 ayda 11 milyon TL borç ile başkanlığı bıraktı. Geçtiğimiz günlerde her ikisi de bol keseden atıyorlar. Sayın Akın, ‘Efeler’de trafik sorununu çözeceğiz, alt ve üst geçit yapacağız, trafik sorunu çözeceğiz’ diyor. Sayın Atay ise ‘Tabakhane Deresİ’nde gondollar yüzdüreceğiz’ diyor. Bu söylemleri yapabilme yetkisi Efeler Belediyesi’ne ait değil. Yetkili olmadığın bir konuda sorun çözemezsin. Kimseyi aldatarak oy alamazsınız” şeklinde konuşarak rakiplerinin vaatlerinin gerçekleri yansıtmadığını belirtti.

  Öte yandan Özakcan konuşmasının sonunda Yeni Zelanda’da camiye yapılan saldırıyı kınayarak hayatını kaybeden Müslümanlara Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diledi.