• Özlem Çerçioğlu'ndan alkış tufanı koparan sözler..

  CHP'nin 37. Olağan Kurultayı'nda divan başkanlığı görevini üstlenen Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu, yaptığı konuşmada önemli mesajlar vererek, kadın haklarına dikkat çekti.

  16:25:40 | 2020-07-25

  http://yavuzlarmylife.com

   

  CHP'nin 37. Olağan Kurultayı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun divan başkanlığı ile başladı. Kurultayın açılışında önemli mesajlar veren Çerçioğlu, "Özel olarak bir teşekkürüm de bir kadın olarak bugün siyasette eşit haklara sahip olabilmemi sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e minnet duygularımı ifade ediyorum. Cumhuriyetin tüm kadınları adına önünde saygıyla eğiliyorum" dedi.

  Çerçioğlu kurultay konuşmasında şunları kaydetti:

  “Yüzyılı aşkın bir süredir, örgütü ve seçmeniyle güçlenerek var olan demokrasinin kalesi olan CHP'nin 37. Olağan Kurultayına hoş geldiniz.

  Bu görev için bana güven duyan kurultayımıza çok teşekkür ediyorum. Ayrıca özel olarak bir teşekkürüm de bir kadın olarak bugün siyasette eşit haklara sahip olabilmemi sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e minnet duygularımı ifade ediyorum. Cumhuriyetin tüm kadınları adına önünde saygıyla eğiliyorum.

  İstanbul Sözleşmesi'nin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Partimizin bir neferi olmaktan ve bugün görev yapmaktan onur duyuyorum. CHP, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran iradenin felsefesidir.

  CHP, Türkiye'nin güvencesidir. Ne mutlu ki bizler bu partinin evlatlarıyız. Ve bugün bu kurultayda hep birlikteyiz. Bugün burada bir demokrasi şölenini yine birlikte hep beraber yaşayacağız.

  Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran başkomutanımız Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarımız başta olmak üzerine tüm şehitlerimizi buradan bir kez daha minnetle anıyorum. CHP kuruluşunun ilk gününde olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığının yılmaz bekçisidir. Burada gururla söylüyorum ki, bu çatı altında olmak hepimiz için büyük bir onurdur. Hiç kimse korkmasın, kimse endişelenmesin. Emanetiniz, emanetimizdir diyoruz. Genel Başkanımızın da söylediği gibi devleti tekrar devlet ana yapacağız.

  Biz mücadelesini Kuvayı Milliye'den, azmini Türkan Saylanlardan, gücünü Deniz Gezmişlerden, vicdanını Erdal Erenlerden, özgürlüğünü Bülent Ecevit'in güvercinlerinden, iradesini Mustafa Kemal Atatürk'ten almış bir neslin evlatlarıyız. Bu yüzden biz sözümüzü tutarız.”