• Şebnem Bursalı’nın başarısı taçlandırıldı…

  Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı, ATV Haber’in Ankara Temsilciliği’ne atandı.

  23:11:08 | 2016-12-29

  http://yavuzlarmylife.com

   

  http://www.kardelenpersonelkiyafeti.com 

  Kuruluşu 1895 yılına dayanan ve Türkiye'nin en eski gazetelerinden olan İzmir merkezli Yeni Asır Gazetesi’nde Genel Yayın Yönetmeni değişikliği yaşandı.

  Bu görevi 2008 yılının Ekim ayından bu yana yürüten Şebnem Bursalı’nın başarısı ATV Haber Ankara Temsilciliği ile taçlandırılırken, Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği’ne İstanbul’dan Ercan Demir getirildi.

  Ercan Demir, Akşam, Güneş gibi gazetelerde üst düzey sorumluluklar almış, Takvim Gazetesi Yayın Koordinatörü olarak görev yapmıştı.

  ŞEBNEM BURSALI KİMDİR?

  Şebnem Bursalı (1972, Aydın), Türk gazeteci ve TV programcısı. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun oldu. 1 yıl TRT 'de çalıştı. Daha sonra Sabah Grubu'na geçti. 14 yıldır grubun içinde görev yaptıktan sonra Takvim 'in Ankara Temsilciliği'ne atanan Şebnem Bursalı daha sonra 10 yılı aşkın süre Yeni Asır 'da hem yazdı hem de Genel Yayın Yönetmenliği yaptı.

  ERCAN DEMİR KİMDİR?

  Marmara Üniversitesi Gazetecilik Halkla İlişkiler mezunu olan Demir mesleğe Günaydın Gazetesi'nde muhabir olarak adım attı. Sabah Grubu bünyesinde yayınlanan Bugün Gazetesi'nin yazı işlerinde bir süre çalıştıktan sonra 1995 yılında gittiği Amerika'da gazetecilik eğitimi gördü. Türkiye'ye döndükten sonra Sabah Gazetesi'nde çalışmaya başlayan Demir 1997 yılında Akşam Gazetesi'ne transfer oldu. Bir süre sonra da Güneş Gazetesi Yayın Koordinatörlüğü'ne getirildi. 10 yıl çalıştıktan sonra 2009'da Ergün Diler ile birlikte Takvim Gazetesi'ne transfer olan Demir 2015 yılının Kasım ayına kadar Takvim Gazetesi Yayın Koordinatörü olarak görev yaptı.

  2015 yılının Kasım ayında Koza İpek Holding bünyesindeyken mahkeme tarafından başına kayyum atanan Bugün ve Millet Gazeteleri'nin Medya Grup Başkanlığına getirildi.

  Genç kuşak gazetecilerden olan Ercan Demir 2016 yılının Ekim ayında Yeni Asır Gazetesi'nin Yayın Danışmanı olmuştu.