• Şifreler çözülüyor..

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan YARSAV Eski Başkanı Murat Arslan’ın Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun da Danışmanı olan FETÖ tutuklusu Erkan Karaarslan ile görüştüğü ortaya çıktı. Karaarslan 7 Şubat 2014 tarihinde kendi Twitter hesabından Murat Arslan ile görüşeceğini duyurmuştu…

  11:48:04 | 2019-03-24

  http://yavuzlarmylife.com

   

  http://www.kardelenpersonelkiyafeti.com 

   “ZÜBEYİR” KOD ADLI FETÖ’CÜ ESKİ YARSAV BAŞKANI ÇIKTI…

  Ankesörlü telefon soruşturması kapsamında ifade veren emekli binbaşı E.Ö., kendisini askeri okullara hazırlayan ve 7 yıl örgüt abiliğini yapan mahrem imamı deşifre etti. “Zübeyir” kod adlı o kişinin, KHK ile kapatılan YARSAV'ın eski Başkanı Murat Arslan olduğu ortaya çıktı.

  www.superhaber.tv’nin haberine göre;

  Ankesörlü telefon soruşturması kapsamında alınan ifadeler, karanlık noktaları tek tek aydınlatıyor. İstanbul Cumhuriyet Savcısı Can Tuncay tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan bir isim daha itirafçı oldu.

  27 yıl TSK içerisinde görev alan emekli Binbaşı E.Ö. kendisini askeri okullara hazırlayan “Zübeyir” kod adlı mahrem imamı deşifre etti. FETÖ ile 13 yaşındayken 1992 yılında gittiği ortaokulda tanıştığını aktaran E.Ö., örgüte ilişkin ayrıntılı bilgi verdi.

  “ZÜBEYİR İSTEDİ TSK’YA GİRDİK”

  Okul birincisi olduğunu belirten E.Ö., aynı okuldan ismini bilmediği bir kişinin çalışma grupları olduğunu ve onlarla çalışırsa lise sınavlarına daha iyi hazırlanacağını söylediğini aktardı. Kendisini “Zübeyir” olarak tanıtan kişiyle tanıştırıldığını belirten E.Ö., “Yanında benim gibi ortaokul son sınıf öğrencisi Abdullah K. ve Atalay Ö. vardı. Gülen’in kitap ve vaazından sonra sohbet ederdik. Askeri liselerin önemli olduğunu söyleyerek bizim TSK’ya girmemizi istedi ve sınavlara hazırladı” dedi.

  1999'A KADAR GÖRÜŞMÜŞLER

  Sınavlardan sonra Abdullah K. ile kendisinin Deniz ve Kara’yı kazandığını, ancak örgüt abileri Zübeyir’in isteği üzerine 1995 yılında Deniz Lisesi’ne kayıt olduklarını belirten E.Ö. şunları söyledi: “1999 yılına kadar Zübeyir bizim abiliğimizi yapmaya devam etti. Vaaz dinleyip kitap okurduk. Bir gün evin başka bir odasında Erdinç B. ve Hakan K. isimli üst sınıfta okuyan devrelerimi gördüm.”

  ESKİ YARSAV BAŞKANI ÇIKTI

  “Zübeyir” kod adlı kişiyle ilgili bilgi veren E.Ö., “Bu şahıs söz konusu yıllarda İstanbul Hukuk Fakültesi’nde öğrenciydi. 1992'den 1999'a kadar görüştüm. Daha sonra medyadan öğrendiğim kadarıyla Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Murat Arslan olduğunu öğrendim” dedi.

  Emekli binbaşı E.Ö., 15 Temmuz'dan sonra tutuklanan ve “silahlı terör örgütüne üyelik'ten 10 yıl ceza alan” eski YARSAV Başkanı Murat Arslan’ı güncel fotoğraflarından da teşhis etti.

  ERKAN KARAARSLAN İLE DE GÖRÜŞMÜŞLER..

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturmasında Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun da Danışmanı olan FETÖ tutuklusu Erkan Karaarslan’ın Yarsav Eski Başkanı Murat Arslan ile telefon görüşmeleri yaptığını tespit etti.

  Erkan Karaarslan Aydın Büyükşehir olmadan önce Aydın Belediyesi’nin son dönemlerinde Özlem Çerçioğlu’nun danışmanlığını yapmaya başladı.

  Aydın Büyükşehir statüsüne kavuştuktan sonra Danışmanlık Çerçioğlu’nun Danışmanlık görevini sürdüren Erkan Karaarslan 14 Şubat 2014 tarihinde kendine ait Twitter hesabından yaptığı paylaşımı FETÖ’cü olduğu iddia edilen YARSAV Eski Başkanı Murat Arslan ile tanıştıklarını ortaya koydu.

  Bu gelişme, FETÖ tutuklusu Danışman Erkan Karaarslan’ı koruyan ismin YARSAV Eski Başkanı Murat Arslan olduğunu da ortaya koyuyor. O dönemde Aydın Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere özellikle CHP’li Belediyelerde Danışmanlık Hizmetleri veren Erkan Karaarslan’ın, Danışmanlık Hizmeti aldığı belediyelerde yargısal sorunları da YARSAV Eski Başkanı aracılığı ile çözüme kavuşturduğu ortaya çıkmış oldu.