0.542. 537 86 70

AKP’li Haydar Polat’tan Yazarımız Metin Can’a tehdit ve hakaret…

2023-01-22

  • Sosyal medya hesabından rüşvet iddialarını hem kendi paylaştı hem de haberi yapan gazetecilere tehdit ve hakaretler yağdırdı. Dün Aydın Şafak Gazetesi’nde “5 milyon lira rüşvet verildi iddiası” başlıklı haberimiz kamuoyunda gündem olurken Söke AK Parti İlçe Yöneticisi Haydar Polat Yazarımız Metin Can’ı telefonla arayarak siyasetçi kimliğine yakışmayan hakaret, küfür ve tehditlerde bulundu.

Yalçın Yıldırım tarafından kaleme alınan haberde, Güzelçamlı Milli Park ihalesi ve oradaki işletmelerle ilgili iddialar konu edilmiş, “5 milyon lira rüşvet istendiği” iddiası gündeme getirilmişti. Habere delil olarak da konuyu gündeme getiren Söke AK Partili Yönetici Haydar Polat'ın paylaşımlarını yayınlamıştı.

Haydar Polat'ın paylaşımlarında sadece “5 milyon lira rüşvet” iddiaları değil, iddialarla ilgili ses ve kamera kayıtları olduğu da açıkça belirtiliyordu.

Haberin yayınlanması ardından kendi yaptığı paylaşımları kaldıran Haydar Polat, bu kez Yazarımız Metin Can'ı telefonla aradı, Gazeteci Metin Can’a haberi kimden aldığını, neye güvenerek yaptığını sordu.

Metin Can ise haberi kendisi yapmadığı için haber kaynağını bilmediğini, bilse de kimsenin sorma, kendisinin de söyleme hakkı olmadığını belirterek, Haydar Polat'ın bu yaklaşımının doğru olmadığını belirtti.

Buna rağmen tehdit ve hakaretlerine devam eden Haydar Polat, Metin Can'a, “Senin kafanı gözünü kırarım p..ç, o...çocuğu” şeklindeki kelimelerle ahlaksızca tehdit ve hakarette bulundu.

AK Parti Aydın İl Teşkilatı - Söke İlçe Teşkilatı ve Milletvekillerini bu kendini bilmez şahsa gerekli cevabı vermeleri çağrısını açıkça yapıyor, bu şahıs dizginlenemez ise yaşanacaklardan sorumlu olmadığımızı tüm devlet kurumları ve kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Sepetim