0.542. 537 86 70

Başak Kamacı Budak hakkında ağır iddialar

2023-11-19

  • Hakkındaki soruşturmalara dayalı iddialara cevap veremeyen Başak Kamacı Budak CHP’den Didim Belediye Başkan Adayı olacağım diye koşturuyor.

  • 2008 yılında Didim Belediyesi’ne giren, 2013 yılında memur kadrosuna geçiş yapan Başak Kamacı Budak, kaç yıldır belediyenin kapısından girmiyor?

  • Merak ettiğiniz bu sorunun cevabı haberimizde…

Didim Belediyesinde bankamatik memuru olarak çalışan Başak Kamacı Budak’ın durumu pes dedirtiyor. Bu personel hak, hukuk, adalet demekten çekinmeyen Cumhuriyet Halk Partisi Didim Belediye Başkan Adaylığı için 2019 yılında ilçe binası önünde açıklama yapıyor. Aday gösterilmediği için tekrar Didim Belediyesi’ndeki işine geri dönüyor. Didim Belediyesi’nde çalışan Başak Kamacı Budak her ne hikmetse yerel seçimlerin ardından, 2019 yılında Plan Proje Müdürlüğü olmayan Ardahan Belediyesi’ne geçici görevle gidiyor. Yine ne hikmetse “Ardahan Belediyesi 2019 Denetim Komisyonu Raporu”nda ilgili personelin adı da yer alıyor.

DİDİM KAYMAKAMLIĞI İDDİALARLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATTI

Başak Kamacı Budak hakkındaki iddialarla ilgili Didim Kaymakamlığı’nın soruşturma başlattığı öğrenildi.

Edinilen Bilgilere göre;

Ardahan Belediyesi 2019 Denetim Komisyonu Raporu’nda Başak Kamacı Budak’ın ismi şöyle geçiyor:

“Belediye meclis ve denetim komisyonu üyesi olarak Belediyenin 2019 yılı hesapları denetimimiz esnasında; Ardahan Belediyesi giderlerini incelediğimizde Mimarlık Proje Hazırlatılması Hizmet Alımı, 3D Görsel hazırlanışı doğrudan temini işinde 3 adet teklifinde Aydın ili Didim ilçesine verilmesi ve yaptığımız araştırma sonucunda yüksek fiyat ile ihalenin sonuçlandığını tespit ettik. (yevmiye no :4547,4523), Denetim esnasında bilgi amaçlı çağırdığımız birim müdürleri içerisinden İmar Müdürü Başak Kamacı Budak ve Özel Kalem Müdürü Duygu Şahin Denetim Komisyonuna Belediye Başkanının İzin vermediğini bildirerek komisyona çağırmamıza rağmen gelmemişlerdir."

Kaynak; https://www.ardahanhaber.com.tr/yolsuzluk-iddialari-havada-ucusuyor/18986/

Çalışmadan maaş alan ve çalışıyormuş gibi sigortası kesintisiz ödenen Başak Kamacı Budak hakkındaki kamu zararı oluştuğu iddiaları Didim Kamuoyunu meşgul etmeye devam ederken

Didim Belediyesi İmar Servisinde çalışıyor gözüken Kamacı hakkında Didim Kaymakamlığı’nın iddialar hakkında soruşturma başlattığı öğrenildi.

BANKAMATİK MEMURU İDDİASI

Çalışmadan maaş alan, gerçekte çalışması olmayan kişilerin primlerinin yatırılması durumu,  5510 Sayılı SGK Kanunu’na göre geçersiz günler olarak değerlendirilip, tespiti halinde günlerin iptali söz konusu olmaktadır.

Buradaki suçun nevi ise,

RESMİ BELGEDE SAHTECİLİK, ÖZEL BELGEDE SAHTECİLİK VE RESMİ BELGENİN DÜZENLENMESİNDE YALAN BEYAN suç iddialarıdır.

Başak Kamacı Budak’ın Didim Belediyesi’nden çalışmadan her ay 40 bin TL maaş aldığı iddia ediliyor. İddialarla ilgili sorumlu tüm devlet kurumlarının gerekli araştırmaları yapması kamu yararına talep ediliyor.

Öte yandan, Başak Kamacı Budak’ın 4-5 Kasım tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi Kurultayı’na katıldığı ve Halk TV canlı yayınında Didim Belediye Başkan Aday Adayı olacağını açıklıyor. Devlet memurları Kanunu’na göre memurların siyasi parti faaliyetlerine katılmasının su teşkil ettiği ifade edilirken, Hak-Hukuk-Adalet şiarıyla yola çıkan CHP yöneticilerinin, çalıştığı kurum yetkililerinin ve mülki amirin kanunları yerine getirmesi bekleniyor.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun; "Tarafsızlık ve Devlete Bağlılık" başlıklı 7. maddesi hükümlerine göre devlet memurları siyasi parti faaliyetlerine katılamazlar ve partilere üye olamazlar.

Sepetim