0.542. 537 86 70

Bien, Çine’deki tesisini 1 yılda açmayı planlıyor

2023-01-30

  • Söke ve Çine Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yatırımlarıyla dikkatleri üzerine çeken Bien Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ercan, Aydın Çine’deki tesislerini 1 yıl içinde açmayı planladıklarını duyurdu.

TBMM KİT Komisyonu Başkanı AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın girişimleri sonucunda açılacak tesislerde toplam bin 500 kişiye istihdam olanağı sağlanacak.

Seramik sektöründe Aydın iline de önemli bir ivme kazandıracak olan Bien Seramik geçtiğimiz günlerde Bilecik 2. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki ilave tesislerinin açılışını yaptı.

Düzenlenen açılış töreninde konuşan Bien Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ercan, “Aydın Çine’deki tesisimizi önümüzdeki 1 yılda açmayı planlıyoruz” dedi. Üretime geçirilecek tesislerde bin 500 kişinin istihdam edileceği bildirildi. 

“ÇİNE'DEKİ TESİS 1 YIL İÇİNDE AÇILACAK"

Bien Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ercan, “Ülkemizi seviyoruz, bu yatırımları ülkemize olan sevgimizle yapıyoruz. Fabrikaları ilk aldığımızda Bilecik 4 milyon metrekare, Bozüyük ise yaklaşık 1,5 milyon metrekare kapasiteye sahipti. Bugün yeni tesislerimiz için bütün teknik ekibimiz ve kadromuz çok heyecanlı. Sektördeki bilgi birikimimizi dünyanın en büyük tesisini kurmak için kullanıyoruz. Yatırımlarımıza her zaman hız kesmeden devam ettik. Ancak nasıl daha iyi ve farklı yapabileceğimize, yeni teknolojileri nasıl entegre edebileceğimize odaklandık. Bu ek tesislerimizin yanı sıra yaklaşık 3 yıl önce alt yapısına, geçtiğimiz yıl da yatırımına başladığımız Aydın Çine’deki tesisimizi önümüzdeki 1 yılda açmayı planlıyoruz” dedi.

Bien’in, son teknolojiyi kullanarak açtığı ek tesislerinde yer ve duvar seramiği, yer ve duvar karosu, granit, armatür ve duş sistemleri, gömme rezervuar ve klozet kapakları ile frit üretimi yapılacak.

Bilecik 2. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki ilave tesisi yatırımı ile 5.5. milyon metrekare ek duvar karosu üretim kapasiteyle birlikte toplam yıllık 51 milyon metrekare seramik üretim kapasitesine ulaşıldı. Ayrıca yılda 270 bin adet armatür, 500 bin adet gömme rezervuar ve 500 bin adet klozet kapağı üretilmesi planlanıyor.

Sepetim