0.542. 537 86 70

Çerçioğlu’nun veda yürüyüşü

2024-03-30

  • Özlem Çerçioğlu’nun veda yürüyüşünde ekibindeki isimler ağızlarında sakızla eşlik ettiler. Aydın BŞB’yi aile şirketine çeviren yönetim anlayışıyla devlet adabı, millet ahlakının nasıl ayaklar altına alındığı, Efeler Menderes Bulvarı'ndaki veda yürüyüşünde bir kez daha ortaya çıktı.

ÇERÇİOĞLU’NU SAKIZLA UĞURLUYORLAR

Çerçioğlu'nun talebiyle CHP Efeler Meclis Listesine kontenjan adayı olarak konulan muhasebeci Rıza Yörüyen, Özlem Çerçioğlu'nun arkasında ağzında sakız çiğneye çiğneye yürüdü. Sönük geçen ve halkın ilgi göstermediği yürüyüş sırasında serginenen bu ciddiyet dışı tavır, “Bunlar belediyeye gelirse Efeler’de, BŞB’de sakız gibi vıcık vıcık olur” dedirtti.

CHP ile doğru düzgün yakın bağları olmayan, sadece Özlem Çerçioğlu'nun kafasına ve planlarına uygun olduğu için CHP listesine konulduğu CHP’liler tarafından ifade edilen Rıza Yörüyen'in, Efeler kazanılırsa Çerçioğlu'nun talimatıyla Anıl Yetişkin tarafından Mali Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı, yani musluğun başına otturtulmasının hedeflendiği, siyaset kulislerindenulaşan bilgiler arasında yer alıyor. Bu ciddiyetsizlik bir kamu kurumu olan belediye yönetiminde bunların olması halinde, Aydın'ın ne hale geleceği, halk tarafından sorgulanıyor.

ÇAKMA ANKETÇİLERDEN MEDET UMUYORLAR

Halk arasına koruma ordusu ile giden, gık diyeni pazarın ortasında dövdükleri bir yapıya bürünen Özlem Çerçioğlu ve şürekası, gittiği yerlerde halktan ilgi göremiyor.

Kararsız seçmeni etkilemek amacıyla konser üzerine konser düzenleyerek paraları çar çur harcayan Çerçioğlu'nun diğer bir umudu ise, çakma anketçiler.

Kemal Özkiraz isimli ve verdiği rakamlarda her seçim afaki oranlarda yanılgısı ortaya çıkan ve halkı kandıran bir şahsa bel bağlayan Çerçioğlu şürekası, onun ciddiyetsiz tespitlerine bel bağlamış görünüyor.

Bilindiği gibi her seçim ne dediyse tersi çıkan Kemal Özkiraz son genel seçimlerde “kola şişesi koysak yüzde 60 oy alıyoruz” diyen cenahtaydı.

Onun masa başı çakma rakamlarını yaymaya çalışan Çerçioğlu cephesinin gerçek durumunu, halk zaten ilgi göstermeyip ortaya koyuyor.

Menderes Bulvarı gezisinde 150 kişi anca toplayan çoğu da CHP gençlik kolları ve üç beş destekçiden oluşan konvoyumsu ile yürüyen Çerçioğlu'nun bu gerçekliği gizleyip, fırtına tufan gibi başlıklar attırması, artık halk tarafından gülümsemeye karşılanıyor.

Çerçioğlu'na ise en güzel cevabı, görüntülerin altına yorum yapan bir vatandaş, “Çerçioğlu’nun veda yürüyüşü” tespitiyle verdi...

İşte ağızda sakızla yürüyen belediyeyi yönetmeye talip Rıza Yörüyen ile fırtına dedikleri bir avuç kişinin yürüdüğü o görüntüler.


Sepetim