0.542. 537 86 70

Çerçioğlu’nun yapmadığı Aydın Şehir Hastanesi yolunu devlet yapacak…

2022-11-22

  • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni örnek alarak hastane yolunu yapmadıkları için o hizmeti bakanlık olarak kendilerinin yapacaklarını söyledi.

Bakan Karaismailoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bakanlığının 2023 yılı bütçesi üzerindeki görüşmelerde milletvekillerinin soru ve eleştirilerini yanıtladı. 

Bakanlığın son 20 yılda 183 milyar dolarlık yatırım yaptığını, bunun yaklaşık 37,5 milyar dolarlık kısmını Kamu Özel Sektör İşbirliği (KÖİ) ile gerçekleştirdiklerini bildiren Karaismailoğlu, bu projelerin yapımındaki iş birlikleri konusunda bazı milletvekillerinin eleştirilerinin kabul edilemez ve insafsızca olduğunu ifade etti.

Karaismailoğlu, Türkiye genelindeki altyapı ihtiyacının giderilmesi için bütçenin yeterli olmadığını bu nedenle kısa sürede söz konusu finansmanın sağlanması amacıyla projeleri KÖİ modeliyle hayata geçirdiklerini anlattı.

Karaismailoğlu, Aydın Büyükşehir Belediyesinin de Aydın Şehir Hastanesinin yolunu yapmadığını belirterek, bunu bakanlığın devraldığını, yolu yaparak açacaklarını söyledi. 

Karaismailoğlu, “Bakın belediye seçimlerinden bu yana 4 yıl geçti. Hepsi bırakıldığı gibi duruyor. Ne yapalım şimdi, hastanenin yolunu yapmayan bir belediye var. Biz de yapmayalım, vatandaş hastaneye ulaşmasın, böyle bir şey olabilir mi? Aydın Belediyesi, İstanbul’u örnek almış. Aydın Büyükşehir Belediyesi de Aydın Şehir Hastanesi’nin yolunu yapmıyor. Ne yapacağız şimdi? Hastane bitti, yol yok… Biz de tabii ki boş durmayacağız. Devraldık. Şu an Çevre Bakanlığı planları yapıyor. Biz de yolunu yapıp açacağız” dedi.

Sepetim