0.542. 537 86 70

CHP’lilerin darp ettiği CHP’li başkan konuştu…

2024-06-05

  • CHP Efeler Gençlik Kolları başkanı Artuğ Akosman'ın açıklamaları, CHP’nin Aydın'da içine düşürüldüğü içler acısı durumu gözler önüne serdi.

Bilindiği gibi CHP Efeler Gençlik kolları Başkanı Artuğ Akosman'ın, Ankara yolculuğu öncesi İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinç'in otobüse alkollü gelmesi nedeniyle tartışma yaşadıkları, tartışma sonucu görevden alınarak üzerine bir de Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun yakın elemanı olan Ozan Çavuşoğlu'nun talimatıyla darp edildiği haberleri medyaya yansımıştı.

Haberde olaylar şu şekilde kamuoyuna duyurulmuştu;

“CHP Aydın İl Gençlik Kolları darp iddialarıyla gündeme geldi.

Olay, CHP Efeler Gençlik Kolları Başkanı Artuğ Akosman’ın, geçtiğimiz günlerde CHP Aydın İl Başkanı Mustafa Dinç tarafından görevden alınmasıyla başladı.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen Anıtkabir gezisinde, Dinç’in alkollü bir şekilde otobüse gelmesi tartışmalara yol açmış ve bu tartışma Akosman’ın istifasıyla sonuçlanmıştı.

Dün yaşanan olaylar ise CHP Aydın İl Teşkilatı içinde büyük yankı uyandırdı.

İddialara göre, ASKİ’nin fiili genel müdürü olduğu öne sürülen CHP Aydın İl Başkan Yardımcısı Ozan Çavuşoğlu’nun en yakın adamı olan Z.T., Artuğ Akosman’ı konuşmak için bir araziye çağırdı. Hiçbir şeyden habersiz olan Akosman, buluşma yerine gittiğinde Z.T. tarafından feci şekilde darp edildi.

Akosman, bir fırsatını bularak tedavi için hastaneye kaçtı. Hastaneye varır varmaz Ozan Çavuşoğlu’nun hastaneye gelerek Akosman’ı şikayetçi olmaması için tehdit ettiği öne sürüldü. Ayrıca CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi’nin de Akosman’ı telefonla arayarak şikayetçi olmaması için baskı yaptığı iddia edildi. Ancak Akosman, Dinç ile yaşadığı tartışmanın ardından darp edilmesini içine sindiremeyerek şikayetçi olmaya karar verdi. Bu arada Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu'na yakınlığıyla bilinen CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinç'in Aydın BŞB de bankamatik çalışan olduğu iddialara konu olmuştu.

İlgili Haber linki;

https://www.aydindenge.com.tr/aydin/23/05/2024/aydinda-chpli-gencler-darp-iddialariyla-gundemde

Konuyla ilgili yaşananlara sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayında açıklık getiren Artuğ Akosman'ın, o konuşması;


Sepetim