0.542. 537 86 70

CHP’nin Söke Belediye Başkan Aday Adayı Fatih Akkentli “Suç Makinesi Çıktı!”

2023-12-01

  • “Sevdamın adımını atıyorum” sözleriyle CHP’nin Söke Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan Fatih Akkentli'nin “suç makinesi çıktı” başlığı ile ulusal medyaya manşet olan haberler sonrası sevdası kursağında kaldı.

  • Aydın Büyükşehir Belediyesi şirket işçisi olarak çalışan, aile fertlerinin de büyükşehir belediyesi şirket personeli olduğu bilinen Fatih Akkentli'nin hayalini kurduğu CHP’den aday adaylığını açıklaması sonrası tüm foyaları ortaya çıkmaya başladı.

Ailecek belediye şirketinin  personeli olan Fatih Akkentli'nin 2019 yılında belediye işçisi iken kurduğu 50 bin lira sermayeli şirketin geçtiğimiz 5 yılda 10 milyon lira sermayeye ulaştığı aynı zamanda 100 milyonu geçkin ciroya sahip olduğu öğrenildi.

Belediye şirketi işçisi iken araç makine ve yapı malzemeleri işi üzerine kardeşinin adına kurulan şirketin 5 yıl gibi bir sürede bu noktaya ulaşması bir çok skandalı da beraberinde getirmeye devam ediyor.

Kardeşinin de belediye şirketi işçisi olması ve hangi arada şirketini bu noktalara getirdiği ise merak konusu oldu. Başka bir söylemle belediyeden ihale alan kaç firmanın Akkentli kardeşlerin şirketi ile iş yaptığı sorusu Söke’de gündemin ana maddesi haline geldi.

ULUSAL BASINA MANŞET OLDU

Öte yandan gün itibari ile Fatih Akkentli'nin hukuki süreçleri ile ilgili konuları ulusal basına da manşet oldu. 

Ulusal basında “CHP’nin Söke Belediye Başkan Aday Adayı Fatih Akkentli “Suç Makinesi Çıktı!” başlığı ile yer alan haberler sonrası hakkında kesinleşmiş bir çok HAGB ve Ceza kararı bulunan ve “Yağma, Tehdit, Hakaret” gibi yüz kızartıcı suçlardan yargılaması devam eden Fatih Akkentli'nin, CHP Genel Merkezi tarafından Söke Belediye Başkanlığına aday gösterilmesinin CHP'nin Söke’de siyasi intiharı olacağı şeklindeki görüş ve yorumlar kulislerde dilden dile dolaşıyor.

Bilindiği gibi Fatih Akkentli TARİŞ Başkanı İsmail Özer’in oğlu Ali Özer'e yönelik “Yağma-Tehdit-Hakaret” suçlarından toplam 23 yıla kadar hapis cezası ile yargılanıyor. Yargılanma süreci 23 Kasım 2023 tarihinde Söke 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlayan Fatih Akkentli ilk duruşmaya katılmadığı için 11 Ocak 2024 tarihindeki ikinci duruşmaya zorla getirilme kararı verilmişti.

Fatih Akkentli hakkında devam eden ihbar yağmuru nedeni ile Söke ve Fatih Akkentli hakkındaki iddiaları gündeme getirmeye devam edeceğiz.

FATİH AKKENTLİ HAKKINDAKİ HABER VİDEOSU


Sepetim