0.542. 537 86 70

Didim CHP’de “Damat krizi…”

2024-02-20

  • Didim CHP karıştı. Krizin adı “Damat krizi!” Adeta saman altından su yürüterek 18 aday adayı olan Didim CHP'de aday olmayı başaran! Hatice Gençay'ın sırrı ortaya çıktı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in anket yaptık, sokağın sesini dinledik, son olarak da yapay zekaya sorarak aday belirlediklerini söylemesinin ardından Didim’de siyasi hiçbir karşılığı olmayan, yapılan anketlerde ismi en sonlarda çıkan, Sivil Toplum Kuruluşlarının desteği olmayan, Turizm Kenti Didim'i yönetecek kapasitesi tartışılan Hatice Gençay mucizevi şekilde bir anda aday oldu.

Sahada deli gibi çalışan, İstanbul’a gitmeyi akıl edemeyen, CHP'nin aylardır ev ev, dükkan dükkan gezen diğer adaylar olayın şaşkınlığı içinde, “Bu iş nasıl oldu?” diye birbirlerine soruyor.

Onlar şaşkınlık içinde bu sorunun cevabını arayadursun, biz gazetemize ulaşan bilgileri okuyucularımız ile paylaşalım.

Hatice Gençay’ın aday yapılmasının ardındaki güç İstanbul’daki Sivas Lobisi.

CHP’nin diğer aday adayları sahada koştururken Hatice Gençay İstanbul'da bilişim yazılım işi yapan damadı aracılığıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun ekipleri ile bağlantı kurup harekete geçer. Sonuç olarak Sivas Lobisi’nin İstanbul'daki etkisi ile Didim'de Hatice Gençay'ın adaylık sözü alınır.

CHP Didim’de çıkan karmaşa içinde Genel Merkezce “bir kadın ismini aday gösterelim” fikri benimsenir ve öne çıkar. Adaylığına kesin gözle bakılan Bülent Tezcan destekli diğer kadın aday Başak Kamacı'ya PM üzerinden hokus pokus engellemesi yapılarak ince bir operasyon ile Hatice Gençay aday yapılır.

Gençay’ın adaylığı Didim'de büyük şaşkınlık ve şok yaşatır.

Hatice Gençay genelde STK'lar, halk ve iş dünyası ile mesafeli ilişkiler içindedir.

Belediye meclis üyeliği döneminde belediye personeli ile dahi sorunlar yaşadığı, özellikle ilçedeki doğu kökenli vatandaşlar ile soğuk ve sorunlu olduğu biliniyor.

Bütün bunlar ortada iken şimdi de daha başkanlık koltuğuna bile oturmadan damadın son sözü söylediği, şimdiden “belediye benden sorulacak, imar işleri benden sorulacak” dediği iddiaları dilden dile konuşuluyor.

Gelişmelere bakılırsa,

Didim'in damat komutasında, İstanbul'dan gelecek bir ekiple yönetileceği apaçık gözlemleniyor.

Bardağı taşıran son damla...

Hatice Gençay CHP İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz ve meclis üyesi olması düşünülen ekip dün CHP Genel Merkezi’ne gider.

Birlikte hareket etme kararı alırlar.

CHP Didim İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz’ın meclis üyesi listesi yapalım teklifi üzerine Hatice Gençay ve damadı “meclis üyesi listesi sizi ilgilendirmez, listeyi biz yapacağız, siz karışmayın” demesi üzerine, çıkan tartışma sırasında Ahmet Yılmaz Ankara'dan ayrılıp bu gün tüm yönetim kurulu üyeleri ile istifa etti. Ve bunu da bir basın açıklaması ile kamuoyuna duyurdu.

Hatice Gençay'ın damadının şimdiden tüm kararları vermesi Didim’de ve CHP’de büyük bir krizin kapısını aralamış durumda.

Bu gelişmelerden CHP İl Yönetimi ve Özlem Çerçioğlu'nun da çok rahatsız olduğu, Hatice Gençay'ın “arkamda İstanbul ekibi ve İmamoğlu var” şımarıklığı daha büyük krizler çıkacağını gösteriyor.

CHP İlçe Yönetiminin istifasının ardından Didim'de CHP’lilerin damattan çok rahatsız olduğu ve yakında büyük istifaların geleceği, bazı dernek ve STK’ların da tepki vereceği siyasi kulislerin ana konusunu oluşturuyor.

Bu atamada en etkin kişi olan Sivas Milletvekili Ulaş Karasu'nun da CHP İlçe Örgütü’nün taleplerini dikkate almaması, özellikle Alevi toplumunun CHP tarafından oy makinesi olarak görülmesi tepki çekerken, partililer ve vatandaşlar da sitemlerini bize ilettiler.

Görünen o ki; krizi hiç bitmeyen Didim CHP'de şimdi de nur topu gibi bir “damat krizi” doğacak gibi görünüyor.

Sepetim