0.542. 537 86 70

Didim CHP’de siyasi paylaşım tamam

2024-02-25

  • Didim CHP’de sular durulmuyor. CHP Belediye Başkan Adayı Hatice Gençay'ın damadı Cem Armutlu üzerinden aday gösterildiği ve damadın tüm imar-ihale işlerinde kendi ekibiyle etken olacağı iddiaları sonrası karışan Didim CHP’de, bu kez eleştirilerin odağında Milletvekili Hüseyin Yıldız var.

HABER: METİN CAN

Didim kamuoyundaki iddialara göre;

Uzun süredir ilçeye uğramayan Hüseyin Yıldız, bir anda yeniden Didim'de karargah kurdu. Önce sivil toplum örgütlerini Hatice Gençay'ı istemedikleri konusunda telkinleriyle yönlendiren CHP’li Yıldız, Belediye Başkan Adayı Hatice Gençay iyice sıkışınca bu kez kendi oyununu kurdu. Daha önce Didim'de Belediye Başkanı yapmaya çalıştığı ve Söke Belediyesi'nde görevli Mimar Ayşe Gizem Gökçe, seçilecek sıradan Didim CHP Meclis Üyesi listesine konuldu. Ardından Ayşe Gizem Gökçe'nin belediye başkan yardımcısı yapılarak, imar konularının ona bağlanacağı konusunda Hatice Gençay ve damadı ile anlaşıldı.

Böylece Ekrem İmamoğlu ekibinden olan Damad Cem Armutlu kontenjanı üzerinden belediye başkan adaylığını kapan Hatice Gençay ile Milletvekili Hüseyin Yıldız arasında sağlanan siyasi anlaşmanın, önümüzdeki dönem imar başta diğer konularda süreceği beklenirken, imar rantını Hüseyin Yıldız’ın yöneteceği söyleniyor.

İMAMOĞLUNA DA TEPKİ; “DİDİM ULUFE Mİ?”

Diğer yandan Didim CHP’de tepkilerin odağından biri, hem İstanbul BŞB, hem CHP Genel Başkanlığı, hem Cumhurbaşkanlığı konusunda tek yetkili olmak isteyen Ekrem İmamoğlu oldu.

Hatice Gençay konusunda CHP Genel başkanı Özgür Özel üzerinde baskı kuran İmamoğlu'nun, aynı zamanda kendi ekibinden olan ve İstanbul BŞB ile sıkı iş bağlantıları bulunan Gençay'ın damadı Cem Armutlu’yu yönlendirmesiyle Özgür Özel'e, “Benim Sivaslılara sözüm var. İstanbul'da 700 bine yakın Sivaslı var” sözleriyle, Hatice Gençay'ı, Sivaslılar kontenjanından aday yaptırdığı siyasi arenada dillendiriliyor. Burada Sivaslılardan kast edilenin ise, Hatice Gençay'ın damadı Cem Armutlu olduğu kaydediliyor.

Bu sözlere tepki duyan pek çok CHP’li ve Didimliler, “İmamoğlu sultan mı ki ulufe niyetine Didim’de aday belirliyor. Bizler maraba mıyız ki İmamoğlu istedi diye başımıza listede sonuncu bile olamayan birini başkan seçelim” sözleriyle, sandıkta cevabı vereceklerini belirtiyorlar.

Yaşanan bu gelişmeler Didim'de CHP eliyle kamu düzeni ve kaynaklarının nasıl yok edildiği, vatandaşın siyasete olan inancının nasıl kaybedildiği ve şu anki CHP yönetiminin vatandaşlara nasıl siyasi köleler şeklinde baktığının en canlı örneği olarak yorumlanıyor.

İŞTE KONUYLA İLGİLİ CHP’LİLERİN SOSYAL MEDYADA AĞIR BİR DİLLE GÜNDEME GETİRDİKLERİ O ELEŞTİRİLERDEN BAZILARI…


Sepetim