0.542. 537 86 70

Didim’de “Damat”tan bir çalım da Levent Polat’a

2024-02-21

  • Didim'de Hollywood dizilerine taş çıkaracak CHP adaylık sürecinde her gün yeni iddialar, duyumlar, satışlar, skandallar ortaya çıkıyor. “Yapay Zeka”nın bile akıl erdiremeyeceği olaylar yaşanırken CHP Didim’de Damad’a tepkiler çığ gibi büyüyor.

  • Partililer, perde gerisinde yaşanmış olanlar ve yaşananları fark ettikçe seslerini de yükseltmeye başladı.

  • Didim CHP kaynakları ile İstanbul ve Ankara'dan gelen duyum ve iddialar inanılır gibi değil.

Her seçim dönemi Didim’de geleneksel aday adaylığı sezonu başlar ve klasik hale gelen göçmen kuşların göç zamanı gibi seçim dönemlerinde adeta gökten aday adayı yağar Didim CHP’de. Bu durum aday açıklandıktan sonra sona erer. Aday adaylığı yarışı biter ve kim aday olduysa onun etrafında birleşilir.

31 Mart seçimleri öncesindeki aday adaylığı sürecinde Didimlilerin adını duyduğu Avukat Levent Polat da İstanbul’dan gelir Didim’den aday adayı olur ve aday adaylığını ilan eder. Kısa süre içinde Didim'de çalışmalara başlayan Levent Polat kendini Didimlilere sevdirir ve yapılan anketlerde birçok Didimli adayın önüne geçerek üst sıraları zorlar. Aday olan Hatice Gençay'ın ise ilk onda, on beşte adı bile çıkmaz iken, Levent Polat ilk 5'te sürekli yerini korur.

Ancak; İstanbul Sivas Lobisi, İstanbul Sivaslılar platformu daha önce Hatice Gençay'ın damadı üzerinden Ekrem İmamoğlu ile yaptığı "win... win" görüşmesinde; “Biz İstanbul'da Sivaslılar olarak sizi destekleriz ancak siz de bizim Didim aday adayımız Hatice Gençay'ı aday yapacaksınız” denir  ve el sıkışılır.

Anlayacağınız Didim kurban pazarlığı yapılır gibi başvuru yapan diğer aday adaylarının üzeri bir kalemde silinerek Hatice Gençay’a kurban edilir. Yani, İmamoğlu'nun İstanbul adaylığı için Didim kurban edilir.

İstanbul Lobisi’nin diğer adayı olan Levent Polat anketlerde Hatice Gençay'ın çok önünde çıkınca, Gençay ekibi ve İstanbul Sivas Lobisi bir çare arar.

Levent Polat'a “sen anketlerde çok önde çıkıyorsun ama Didim'li değilsin sorun olabilir. Hatice Gençay aday olsun belediyeyi birlikte yönetin, İmar işlerinden sorumlu başkan yardımcısı ol" teklifi yapılır.

Levent Polat da partide kriz olmasın diyerek gönülsüz de olsa bu teklifi kabul eder. Hatta sosyal medyasında “Aday adaylığı süreci geride kaldı. Hatice Gençay'ı tebrik eder, Didim için çalışacağım” şeklinde bu durumu duyurur.

Fakat, Didim'in yeni New Damadı bütün geçmiş süreci bir kalemde çöpe atarak Levent Polat'a meclis listesinde yer vermez.

New Damad'ın “Didim artık benden sorulacak. İmarı da, Emlağı da, Fen İşleri de, başkan yardımcılığı da benden sorulacak” diyerek, özellikle CHP ile ilgisi olmayan, partide emek vermemiş, partiye ideolojik bir bağı olmayan çok düşük profilli bir listeyi hazırladığı iddiaları havada uçuşur. Anketlerde önde çıkan Avukat Levent Polat ise aldatılmışlığına sosyal medyasından, “Kimsenin hakkını yemedim, kimseye de hakkımı yedirmem, hele ki perde gerisindeki ahlaksız damatlara hiç yedirmem. Koca şehrin istikbalini ahlaksız bir damat belirleyemez. Yolumuz uzun” şeklindeki paylaşımı ile isyan eder.

Didim'de yüzlerce CHP'li, Parti'nin geçmişinden bu yana içinde olan emekçiler damadın neredeyse vahşi batıya hücum etmesi gibi İstanbul ekibine Didim'in kaptırmamak adına çok yönlü çalışmalar başlatır.

Görünen o ki Didim, kendisini adeta Sömürge Valisi gibi gören Damat ile Didim halkı arasında çetin bir siyasi mücadeleye sahne olacak.

“CHP’nin Başkan Adayı Hatice Gençay değil mi?” diyorsanız da, önce “Ben bilmem, damadım bilir” modundan kurtulması gerekir.

AYDIN ŞAFAK

Sepetim