0.542. 537 86 70

Didim siyasetinde traji komedya

2023-11-16

  • Dayısı AK Parti'den yeğeni CHP’den başkanlık derdinde
  • Didim siyaset gündeminde şu aralar gündem maddesi, dayı-yeğen AK Partili Kadri Kabak ile CHP’li Vedat Ege. İkilinin belediye başkanlık sevdası için yaptıkları, halkın dilinde traji-komedya malzemesi oldu.

Daha önce İş-Kur Genel Müdür Yardımcılığı yapan Kadri Kabak, 2019 yerel seçimlerinde AK Parti'den aday adayı olmuştu.

CHP’li Yeğen Vedat Ege, dayısının AK Parti'den aday olduğunu belirtip, beraber Didim'de Mustafa Kabak'ı tanıştırıp oy istediği de, o günlerin tanığı CHP ve AK Partililer tarafından ifade ediliyor. Fakat Mümin Kamacı aday gösterildiğinde hemen geri dönüp, işimin başındayım mesajlarını paylaşmıştı.

Didimliler Kadri Kabak'ın gizli gizli Didim'e gelip, CHP’li yeğeni Vedat Ege ile birlikte ilçede Ahmet Deniz Atabay, BŞB adaylığında ise Özlem Çerçioğlu'na çalıştığını dile getirdiler.

AK Partili Kadri Kabak'ın seçimden sonra İş-Kur İl Müdürü olarak atandığı belirtilirken, bu kez yeniden adaylık için çalışmalara başlaması, Didim'de fıkralara konu olacak şakalarla değerlendiriliyor.

Kadri Kabak'ın geçen dönem birlikte çalıştıkları CHP’li yeğeni Vedat Ege'nin de CHP’den aday olmak için uğraş verdiğini kaydeden Didimliler, “Acaba ikisi de aday olursa yakınları ne yapacaklar. Oyları bir sana bir bana diye mi bölecekler, yoksa Didim'in şurasında sen şurasında ben çalışayım. Şunları da meclis üyesi yapıp belediyeyi de öyle yönetelim mantığı mı güdecekler” şeklinde işi mizaha vuruyorlar. Aynı zamanda biri aday gösterilir diğeri gösterilmezse veya ikisi de aday gösterilmezse kimin hangi partiye çalışacağı sorusunun da, merakla yanıtını arıyorlar.

Sepetim