0.542. 537 86 70

Didimli müteahhitleri karabasanlar basıyor

2024-03-30

  • Seçimi CHP alırsa kaç kapıdan geçip kime ne bayılacakları ihtimali Didimli müteahhitlerin karabasan gibi rüyalarına giriyor.

Çokça habere konu olduğu gibi Damadının yakın ekibinde olduğu İmamoğlu tarafından Didim'in ulufe gibi teslim edilmeye çalışıldığı CHP Adayı Hatice Gençay ile partinin diğer isimleri, makamları şimdiden parsel parsel dağıtıyorlar.

Siyaset kulislerinden edinilen bilgiler uyarınca;

İmamoğl'nun yakın adamı Hatice Gençay'ın damadı Cem Armutlu ile Bülent Tezcan'ın malına dalına göz kulak olan Kuşadası Belediyesi bankamatik çalışanı Kemal Güneri, perde gerisinde imar ve ihalelerde eş başkan modeli söz sahibi olacaklardı.

Bu olaylar sırasında hakkında çok sayıda nitelikli dolandırıcılık davası ve soruşturması bulunn CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, devre dışı kalmıştı. Bu nedenle önceleri Hatice Gençay'ın seçilmemesi için bazı söylemlerde ve çalışmalarda bulunduğu öne sürülen Hüseyin Yıldız'ın, on gün süren uzun pazarlıklar sonrası istediğini elde ettiği belirtiliyor.

Hüseyin Yıldız daha önce bilirkişi olarak Didim Belediyesi'ndeki bazı dosyaların kapatılmasında etken olduğu iddia edilen Söke Belediyesi'nde Mimar Ayşe Gizem Gökçe'yi, Didim Belediye Başkan Adayı yapmak istemişti. Fakat beceremeyince devre dışı kalmıştı. Takip eden süreçte Ayşe Gizem Gökçe Meclis Üyesi listesine yazılmıştı. Buradan imardan sorumlu başkan yardımcısı olacağı, siyasi kulislerde gündem olmuştu. Fakat Hatice Gençay ile damadını aşamamış, pazarlıklar tıkanmıştı.

Siyasi pazarlıkların sonunda uzlaşıyla bittiği ve Ayşe Gizem Gökçe'nin Hatice Gençay seçilirse imardan sorumlu başkan yardımcısı olması konusunda, anlaşmaya varıldı.

Bu görüşmeler daha önce Aydın Şafak Gazetesi tarafından kamuoyuyla paylaşılmıştı.

https://www.aydinsafak.com/didim-chp-de-siyasi-paylasim-tamam-h6664.htm

Yaşanan bu gelişme sonrası Didimli müteahhitleri büyük korku ve paniğin sardığı kaydediliyor. İmar ve iskan ruhsatları alabilmek için eğer seçilirse Belediye Başkanı Hatice Gençay, ardından eşbaşkanlar damadı Cem Armutlu ile Bülent Tezcan veliahtı Kemal Güneri, akabinde İmardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hüseyin Yıldız destekli Ayşe Gizem Gökçe'den başlayıp aşağıdaki müdür ve memurlara kadar ellerindeki hediye paketleriyle gezme ihtimali, müteahhitleri bunalıma soktu.

Pek çok müteahhitin Hatice Gençay'ın seçilme ihtimali karşısında yaşayacakları karabasan nedeniyle bunalımda olduğu, çoğunun ise psikiyatri ilaçları kullanmaya başladığı kaydediliyor. Bazılarının ise, “Kendi şirketimin kendi çocuklarımın dahil bu kadar ortağı olmaz” şeklinde hayıflandıkları, ulaşan bilgiler arasında yer alıyor.

Sepetim