0.542. 537 86 70

Ebru Efe hanım, Atabay’ın Sekreteri mi? Müteahhit mi?

2023-03-20

  • EBRU EFE HANIM, CHP’Lİ DİDİM BELEDİYE BAŞKANI AHMET DENİZ ATABAY’IN SEKRETERİ Mİ? YOKSA HIZLI BİR MÜTEAAHİT Mİ? BİZ ANLAYAMADIK!

CHP'li Didim Belediyesi’nde her şey bir garip. Bir başkanı var sorsan imar rantı düşmanı, kaçak imarların korkulu rüyası ama burnunun ucundakilerin yaptıklarından haberi yok herhalde. Çünkü bir belediye başkanı sekreterinin müteahhitlik de yaptığını bilmeyecek kadar saf olamaz. Tamam CHP'li meclis üyelerinin ve yakınlarının kaçak inşaatlar yaptığı ve bunlara dokunulmadığını ya da dokunamadığını biliyoruz da iddialara göre sekreterinin müteahhitlik yapması ve imara aykırı inşaatlar da yapmış olması gerçekten gülünç.

Atabay bu güne kadar  Didim'de tüm zamanların en dürüst, en liyakatli, en bilgili, en donanımlı, en eğitimli, en tutarlı başkanı gibi konuşuyor ama kendi ardından bi haber.

Evet sevgili okurlar haberimiz, Didim Belediye Başkanı Atabay ile göreve geldiği 2014 yılından bu güne 9 yıldır sekreterliğini yapan kendisine en yakın, en çok konuştuğu, en fazla mesai yaptığı, en fazla zaman geçirdiği Ebru Efe hanımefendi ile ilgili…

Şimdi bu Ebru Hanım 2014’e kadar Akbük'te Melisa Markette çalışan kendi halinde bir kişi iken 2014’de Atabay'a verilen Didim Belediye Başkanlığı makamı ile birden Başkan Atabay'ın sekreteri olarak kariyerine devam ediyor.

Buraya kadar sorun yok. 2014’den bu güne tam 9 yıldır  Ebru Hanım Başkan Atabay'ın tüm programını, görüşmelerini, çalışma mahremini velhasıl tüm çalışma programını yürütüyor, takip ediyor. Doğal olarak Atabay'ın 9 yıllık görevi süresince en çok temas ettiği, en çok konuştuğu, en çok mesai yaptığı kişi oluyor haliyle.

Hal böyle olunca Ebru Hanıma sanırım sekreterlik dar geliyor ve benim neyim eksik diyerek müteahhitlikte yapmaya başladığı iddiaları Didim kamuoyu gündemine oturuyor.

Yanlış okumadınız. Müteahhitlik, inşaat, yap-sat diye tarif edilen türden işlere başlıyor. Hem inşaat ruhsatlarında hem de iskan ruhsatlarında resmi olarak adı geçiyor, kanun gereği inşaatları “projesine uygun yapacağım” diye taahhütnameler  veriyor, sözleşmeler imzalıyor. Garibim Didim Belediye Personeli söz konusu başkan sekreteri Ebru Efe olunca bir şey de diyemiyorlar ama işler tıkır tıkır ilerliyor.

Bir sosyal medya paylaşımında;

"BAŞKANIMIZLA BİRLİKTE DEVAM DİYORUZ" DİYOR EBRU HANIM. 

Ebru hanım Başkan size görev vermiş hem sekreterlik, hem müteahhitlik devam edin bakalım. 

İmar rantçılarının korkulu rüyası, kaçak inşaatçıların amansız takipçisi, her şeyin yetkilisi, olumsuz hiçbir şeyin sorumsuzu, ilerlemiş yaşına rağmen tüm kötülüklerin nefesi ensesinde takipcisi, Başkan Atabay bu duruma daha ne kadar göz yumacak bilmiyoruz?   

SORUMUZ AÇIK. "EŞKIYA DİDİME HÜKÜMDAR OLAMAZ" CÜMLESİNDEKİ EŞKIYA KİM? 

Ebru Efe hanım, 15 Haziran 2021’de Başkan Atabayın “Eşkıya Didim'e Hükümdar olamaz!” sloganını paylaşmış. Basın olarak biz de bu slogana canı yürekten katılıyoruz.

Fakat soru şu,

Eşkıya Kim? İmar Rantcıları mı? Kaçak İnşaat yapanlar mı? Kaçak İnşaata rağmen ruhsat alabilenler mi?

Sevgili okurlar herkesin bildiği tilkiyi kümese müdür yapmışlar hikayesi ne garip değil mi?

Şimdi anlayamadığımız konu şu;

Hanımefendi belediyede sabah 8 akşam 5 sekreterlik mesaisi yapıyorsa inşaatı hangi müteahhit yapıyor?

Yok müteahhitliği hanımefendi yapıyorsa belediyede sekreterliği kim yapıyor?

Ya inşaatın başında durmayan müteahhit var ya da belediyede çalışmayan sekreter var.  

Depremin ne olduğunu Sayın Atabay'da, Sayın Ebru Efe Hanımefendi de anlamamış sanırım.  Hiçbir inşaat eğitimi almamış plan nedir, proje nedir, statik nedir, demir nedir, beton nedir, kalıp nedir bilmeyen bir insan nasıl inşaat müteahhidi olur gerçekten anlamak mümkün değil!?

Ayrıca yaptığı inşaatlarda bir çok usulsüzlük olduğu, projesine aykırı inşaatlar yaptığı ve iskanlarını imara aykırı olmasına rağmen Atabay'ın sekreteri olması nedeniyle iskan almada zorluk yaşamadığı da iddialar arasında yer alıyor. Örneğin, inşaatlarında kaçak havuzlar olduğu, çatı katlarında büyütmeler olduğu, depolarının inşaat alanından kaçırılmak için oda yapıldığı iddia ediliyor.

Bu yazımızda Ebru Hanım'ın bu güne kadar yaptığı 2 inşaatı belirtelim. Sayıları 8-10’u bulduğu iddia edilen inşaatları Didim’in Sayın Savcıları yazımızı resen suç duyurusu kabul ederek devletimizin diğer kurumları ile birlikte zaten bulurlar.

İnşaat mütehhiti Ebru Efe Hanım'ın 378 ada 9 parsel ve 560 ada 17 parselde akşam 5’den sonra mesai çıkışı belediyedeki sekreterlik görevinden arta kalan zamanlarda yaptığınıza inandığımız inşaatlarda imara aykırı kısımlar olduğu, bu aykırılıklara rağmen iskan verildiği iddia ediliyor.

Bakalım eşi bulunmaz mümtaz insan, dürüstlük abidesi, tutarlılığın kitabını yazan, büyük Başkan Atabay, CHP’li meclis üyelerinin kaçak inşaatlarında olduğu gibi bunda da sessiz kalacak mı?

Ayrıca Başkan Atabay’ın CHP Meclis Gurubunu yönetemediği, hakim olamadığı için kendi karşısına maraza çıkarmasınlar diye bazı ayrıcalıklı meclis üyelerinin günahlarına ses çıkaramıyor söylentileri Didim sokaklarında çok konuşuluyor. 

Not: İlkeli basın anlayışımız gereği bu haberimizin tarafları isterlerse uygun bulacakları açıklamayı, noktasına dokunmadan aynen yayınlayacağımızı tekrar hatırlatırız.  

AYDIN ŞAFAK

Sepetim