0.542. 537 86 70

Ergün Poyraz’ın çaresizliği

2023-11-20

  • Sosyal medya bir yandan nimet olduğu gibi, art niyetliler için topluma külfet. Bunun en iyi örneği, Ergün Poyraz isimli şahıs.

Aslında bir yazar çizer olmadığı, devr-i alemde polis ve JİTEM adına muhbirlik yaptığını, resmi belgelerle kanıtlamıştık.

Çıkarı adına her şeyi yaptığını, bayanların cinsel içerikli görüntü veya yazışmalarını şantaj amaçlı kullandığını, kendisine ait olmayan bilgi ve belgeleri kendi yayınlarıymış gibi kitaplaştırdığını, tanıklar ve belgeleriyle ortaya koymuştuk.

Bunun yanında kişisel menfaat temini için girmediği kılık, bulaşmadığı gayri ahlaki eylemlerini de ayrıca hem yazılarımız hem TV programlarımızda gündeme getirmiştik. Ardından tanıklar ve belgeleriyle ortaya koyduklarımız, kamuoyu tarafından da bizzat kabullenildi. Artık yayıncılar yüzüne bakmıyor. Kendisini Ergenekon mağduru diye yutturmaya kalkışıp nelere bulaştığını halk da gördü, siyasilerde.

Zaten yazar çizer olmadığı, sadece sosyal medyadaki hakaret, tehdit dolu yazılarından belli. Sövmeyi bile beceremiyor. En nefret ettiği kadın, Yazar Sara Gül Turan. Çünkü aslında ne olduğunu ortaya çıkaran kişi. En korktuğu kadın ise, Cihan Karaosmanoğlu. O da bayan bir yazar. Hatta kitaplarının bir çoğunu derleyen, çok şeye tanıklık etmiş bir isim.

Ergün Poyraz'ın son günlerde biz dahil önüne gelene hakaret, tehdit ve sövgü dolu yaklaşımları altında yatan asıl neden, ipliğinin pazara çıkması sonrası nur yağan sıfatına artık kimsenin bakmıyor olması. Seçim de gelmiş... Otorite gibi ortalıkta gezip menfaat temini şansı da ortadan kalkmış. Öfke ve nefretinin altında yatan asli neden bu.

Ergün Poyraz gerçekleri yazı dizimizin birincisini geçen hafta yayınlamıştım. Hazır ol Ergüncüğüm, yakında ikincisi geliyor. Bu arada Cihan Karaosmanoğlu Hanımın selamı varmış sana. Bulgaristan'dan çubuk kraker ithalatı, bozulan musluğun için yeni pompa siparişi verdiğini söylüyor. Hatta iki tane loli pop şekeri de yollayacakmış.

Didim Belediyesi için yazdım dediğin kitabın aslında alıntılardan ibaret olduğunu, kalan bilgileri aynı zamanda tarihçi olduğu için kendisinin derlediği ve kitabın senin adınla basılıp, getiriyi senin götürdüğünü de iletmemi istedi.

Şimdilik sağlıcakla kal Ergüncüğüm.

Nur yağan sıfatına tü tü tü diyelim de, Allah nazardan saklasın...

Yakında görüşmek üzere canım benim.

Sepetim