0.542. 537 86 70

Eski dostlar rakip oldu

2023-11-20

  • CHP Efeler Belediye Başkan Adaylığı eski dostları karşı karşıya getirdi. Cumhuriyet Halk Partisi'nde aday adaylık müracaat sürecinin yaklaşmasıyla birlikte, ilginç gelişmeler yaşanmaya başlandı. En büyük rekabet ise, Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun yakın çevresinde yaşanıyor.

  • Geçmişten bu yana Özlem Çerçioğlu'nun çekirdek çevresini oluşturan İbrahim Gürdal’ın adaylık için kolları sıvaması düne kadar yakın arkadaşı olan Barış Altıntaş'ın da hareketlenmesine yol açtı.

Yıllardır Özlem Çerçioğlu'nun Efeler Adayı yapacağı konuşulan Barış Altıntaş, İbrahim Gürdal'ın sahaya inmesi ve özellikle sivil toplum örgütleri ile yakın diyalogları içeren ziyaretlerine başlaması sonrası, adeta eski yoldaşına karşı siyasi bir cephe açtı. Gürdal'ın esnaf ziyaretleri ardından, “Ben inanırsam savaşırım, savaşırsam kazanırım. Çarşı mı karışır pazar mı karışır umurumda olmaz” paylaşımı, adeta Özlem Çerçioğlu ve İbrahim Gürdal'a ültimatom olarak algılandı.

Bilindiği gibi siyasi kulislerde Özlem Çerçioğlu'nun izni olmadan, İbrahim Gürdal'ın sahaya inemeyeceği dillendiriliyordu. Aynı zamanda Gürdal'ın Aydın Belediyesi ve BŞB dönemlerinde halkla sürekli iç içe olması, sorunu olan herkesin önce İbrahim Gürdal'a gelmesi, sadece parti içerisinde değil, halk arasında da kendisine karşı sempatiyle yaklaşılmasına yol açıyordu.

Özlem Çerçioğlu'nun da Gürdal'ın halkla ilişkiler ve belediye işlerindeki tecrübesi nedeniyle tercihini İbrahim Gürdal’dan yana kullanacağı, özellikle CHP kulislerinde dile getiriliyordu. Ancak bu duruma sessiz kalmayacağını yaptığı ültimatom gibi paylaşımla duyuran Barış Altıntaş'a en büyük destek yine Çerçioğlu'nun çekirdek ekibindeki işçi kadrosundaki ASKİ çalışanı ve CHP İl Başkan Yardımcısı Ozan Çavuşoğlu ile CHP Efeler İlçe Başkanı Süha Bayırlı'dan geldi.

Barış Altıntaş'ın Umurlu Muhtarı cemiyet ziyaretine katılan ikilinin onunla poz vermesi, CHP örgütlerinde adeta açık destek olarak yorumlandı.

Özlem Çerçioğlu çekirdek ekibindeki eski sıkı dostların şimdiki sıkı rekabetinin akıbetinin ne olacağı ve Başkan Çerçioğlu'nun bu konuda nasıl tavır takınacağı, kamuoyunda merakla bekleniyor.

Sepetim