0.542. 537 86 70

Fatih Akkentli’den “beni aday yapın” baskısı

2023-11-20

  • CHP'nin Söke'de başının hayli ağrıyacağı, Fatih Akkentli tarafından yaptırıldığı bilinen haberlerle açığa çıkıyor. Akkentli son yaptırdığı haberde mevcut Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan'ın aday olmayacağı ve kendisinin adaylığının ilan edilmesi gerektiği yönünde vurgularda bulundurdu.

CHP Genel Merkezi ve Özlem Çerçioğlu'nu hayli sıkıntıya sokan Fatih Akkentli'nin ısrarlarının bitmemesi ve adaylık sevdasından vaz geçmemesi, partide hayli sıkıntı ve endişe dolu günler yaşanmasına yol açıyor.

Önümüzdeki günlerde yağmaya teşebbüs, tehdit ve hakaret iddialarıyla 23 yıla kadar hapis istemiyle Söke 3. Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin karşısına çıkacak olan Akkentli'nin medya yoluyla Özlem Çerçioğlu ve CHP üzerinde baskı kurma çalışmalarıyla sonuç alıp alamayacağı merakla bekleniyor.

Özlem Çerçioğlu'nun Fatih Akkentli'nin tüm bu perde gerisi ve medya yoluyla adaylık ısrarına geçit vermemesine rağmen Akkentli'nin izlediği tutum, partide huzursuzluğu had safhaya çıkarıyor.

Kızdığı zaman adeta Vezüv Yanardağı gibi patlamasıyla bilinen Özlem Çerçioğlu'nun sabır taşının ne zaman çatlayacağı da ayrı bir soru olarak akıllarda tazeliğini koruyor.

Sepetim