0.542. 537 86 70

İş İnsanı Muhammet Demir’e “Milli Başarı Ödülü”

2023-12-02

  • Aydın Çine’de bulunan EYSİM Madencilik Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İş İnsanı Muhammet Demir, 6. Türkiye&Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri töreninde “Milli Başarı Ödülü” alarak Aydın’ın gururu oldu.

  • Çine’de sosyal sorumluluk projelerine verdiği destekle bilinen hayırsever İş İnsanı Muhammet Demir, 6. Türkiye&Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri törenine damga vurdu. BHS Grup ile Türkiye - Azerbaycan Strateji ve Ekonomi Kulübü tarafından düzenlenen törende ‘Milli Başarı’ ödülüne layık görülen İş İnsanı Demir, Aydın ve Çine’ye büyük gurur yaşattı. 

DEMİR’E ÖDÜLÜNÜ FARUK ÖZLÜ TAKDİM ETTİ

Törende yerli ve milli ekonomiye yaptığı katkılar nedeniyle ödüle layık görülen İş İnsanı Demir, Bilim, Sanayi ve Teknoloji önceki dönem Bakanı, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü tarafından ödülün kendisine takdim edilmesinin ardından yaptığı konuşmada, “Böylesine güzel bir gecede, böylesine güzel bir organizasyonda böyle bir ödül almaktan mutluluk duyuyorum. Türkçülük ve Türk devletlerinin birliğiyle alakalı günde başta Ulu Önder Atatürk’ün, ‘Türk’ün olduğu her yer Misak-ı Milli’ye dahildir’ sözü sonrasında Türkçülük ve Turancılık davasında bedel ödeyenlerden ve 3 gün önce doğum günü olan Alparslan Türkeş’i, ‘İki devlet bir millet’ sözünü sonuna kadar savunan Ebulfez Elçibey’i rahmetle anıyorum. Ayrıca bu davada, bu uğurda mücadele etmiş olan Yusuf yüzlüleri, taş medreselilerden ölmüş olanlara Allah’tan rahmet yaşayanlara da uzun ömürler diliyorum” dedi.

Konuşması törendeki davetlilerden büyük alkış alan Demir, ödüle layık görülmesi nedeniyle organizasyon yetkililerine teşekkür etti.

Sepetim