0.542. 537 86 70

İYİ Parti, CHP ile iş birliğine "Hayır" dedi!

2023-12-05

  • CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in yerel seçimde iş birliği çağrısı sonrası İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleriyle bir araya geldi. Kritik toplantı sonrası İYİ Parti, kararını belirledi.

  • İYİ Parti Genel İdare Kurulu, oy çokluğuyla CHP ile iş birliğine 'hayır' kararı aldı. Karara ilişkin açıklama yapan İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu "Kurulumuz yerel seçimlere 'hür ve müstakil olarak' girme kararı almıştır" ifadelerini kullandı.

Yaklaşan yerel seçimlere ilişkin İYİ Parti kararını verdi. Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Özgür Özel'le görüşen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, olası iş birliği kararı için İYİ Parti'nin Başkanlık Divanı Toplantısı'nı işaret etmişti. 

“SEÇİMLERE HÜR VE MÜSTAKİL OLARAK GİRME KARARI ALINDI”

Alınan karar sonrası İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Genel İdare Kurulumuz bugün toplandı ve nihai bir karara vardı. Ancak öncesinde şunları paylaşmak istiyorum. İYİ Parti 'umut ışığı' kurulmuştur. İYİ Parti'yi Türkiye kurmuştur. Mahalli idare seçimi İYİ Parti açısından iktidar rotasının belirlenmesinde yeni bir yol olacaktır. Genel İdare Kurulumuzun kararını duyurmak istiyorum. Birkaç gün içinde istişarelerde bulunulmuştur, görüşler açık bir şekilde ortaya konulmuştur. Bu siyasi tarihimizde çok da örneği olmayan demokrasi şölenine dönüşmüştür bizim için. Kurulumuz yerel seçimlere 'hür ve müstakil olarak' girme kararı almıştır. Zafere giden yolda her yol mübahtır anlayışına karşıdır cesurların hareketi. İYİ Parti olarak 2024 seçimlerine özü başımıza gideceğiz ve seçmenlerimizin karşısına iyi birer adayla çıkacağız. Bu kararın milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Karar oy çokluğuyla alınmıştır. Hepimiz partinin aldığı bu kararın arkasında duracağız."

Sepetim