0.542. 537 86 70

İYİ Parti’nin Efeler’de Rasim Kılıç tercihi Aydın siyasetinde ses getirdi

2024-02-22

  • EFELER’DE EN BEĞENİLEN LİSTE İYİ PARTİ’NİN OLDU

  • İYİ Parti Efeler Belediye Meclis Üyesi listesi, vatandaşların beğenisini kazandı. Hazırlanan meclis listesi halk içinden ve dürüstlükleriyle bilinen yedi emin kişilerden oluşurken, listede ilginç isimler de yer aldı.

Halk içinden seçilen isimler büyük takdir topladı. Bu isimlerden biri, Aydın Karadenizliler Derneği Başkanı Rasim Kılıç oldu.

Siyasette geçmiş dönemlerde AK Parti Umurlu Belde Başkanlığı yapan Rasim Kılıç, seçim bölgesinde oyunu yüzde üç yüz artıran belde başkanı olmuştu.

Kılıç’ın siyasetteki başarısı dikkatleri çekerken özellikle FETÖ’cülere yönelik, “Partimizde kanserli hücreler var” açıklaması sonrası, görevinden alınmıştı.

Daha sonra AK Parti'den istifa eden Rasim Kılıç, uzun süre siyaset sahnesinde yer almamıştı. Sadece İYİ Parti Efeler Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Atay değil partililerin de talebi üzerine Rasim Kılıç, Atay'ın kontenjan listesinde yer aldı.

Kısa adı AY-KAR-DER olan Aydın Karadenizliler Derneği, Karadeniz’deki diğer 18 vilayetin de genel merkezi konumunda. Aydın İl genelinde yaklaşık 45 bin karadeniz kökenli vatandaş yaşıyor. Bunun yanında evlilik bağıyla Aydın-Karadeniz hattında en çok bağı bulunan illerden biri olarak, Aydın gösteriliyor.

İYİ Parti ve Mehmet Fatih Atay'ın Rasim Kılıç tercihinin kamuoyunda hayli ses getirdiği kaydedilirken, İYİ Parti açısından oldukça olumlu yönde katkısı bulunması bekleniyor.

Sepetim