0.542. 537 86 70

Kalınomuz’dan, gazeteci üzerinden Çerçioğlu’na gönderme

2024-05-05

  • “Malum kişi, Özlem hanıma ağza alınmayacak iftira ve laflar etseydi, Ömer Günel de bu şahısla fotoğraf verseydi neler olurdu?”

  • Ergün Poyraz'ın Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu ile birlikte verdiği ve “Kiminle görüşeceğime ben karar veririm” açıklaması sonrası başlayan sert tartışma, Aydın siyaset gündemindeki yerini koruyor.

Bilindiği gibi başta CHP Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu ve Özgür Özel ile vekiller ve belediye başkanları aleyhine ağır ifadelerle uzun süredir yüklenmesi ardından CHP’liler parti üyesi Ergün Poyraz'a yönelik yaptırım beklerken Özlem Çerçioğlu tarafından kabulü, sert tartışmları beraberinde getirmişti.

Barkan Kalınomuz ve çok sayıda partili, parti suçu işlediği için partiden ihraç edilmesi yerine makamda kabul edilerek Poyraz'a cesaret verildiği ve Poyraz'ın yayınları arkasında Çerçioğlu'ndan aldığı güç ve yönlendirme bulunduğu gerekçesiyle sert tepki göstermişlerdi.

Hatta bazı partililer paylaşımlarında Özlem Çerçioğlu'nu kendisini parti üzerinde görmekle suçlamış ve cesareti varsa partisiz aday olması hatta CHP olmadan kendi sitesinde yönetici bile olamayacağı ifadelerini kullanmışlardı.

Aydın CHP il yöneticisi ve aynı zamanda gazeteci olan Ali Fırat Özbulat tarafından Özlem Çerçioğlu'nun resmi açıklaması olarak yayınlanan yazıdaysa Barkan Kalınomuz ağır ifadelerle eleştirilmişti.

Bugün ise Barkan Kalınomuz kendisine dikte edildiğini iddia ettiği yazıyı yayımlayan ve aynı zamanda CHP yöneticisi olan gazeteci Ali Fırat Özbulat üzerinden Çerçioğlu'na verdiği cevabi mesajda, “Peki Özlem Çerçioğlu'na yönelik o tür yayınlarda bulunan birisiyle Ömer Günel poz verseydi ne olurdu?” diye sordu.

İşte Barkan Kalınomuz'un son paylaşımı:

Sevgili Ali Ertuğrul Fırat;

Yazını pek değerlendirmeye tabi tutmayacaktım. Çünkü ben kalemşör tipi yazılara pek cevap vermem. Seninle de çatışacak değilim. Ancak ekibimdeki arkadaşlarımın yoğun talebi üzerine hem reytingin artsın, hem de tanınabilirliğin artsın diye cevap vermem zorunluluğu doğdu.

Şimdi mesele şu;

Konu partimiz aleyhine çalışan, partililerimize hakaret eden ve iftira atan Koçarlı ilçesine üye bir kişinin Büyükşehir Belediye Başkanı ile fotoğraf vermesi.

Soru şu. Sen yönetici sıfatın varken hangi işlemi yaptınız çok merak ediyorum.

Biraz empati yap. Tam tersi olsaydı neler olacaktı acaba?

Malum kişi, Özlem hanıma ağza alınmayacak iftira ve laflar etseydi, Ömer Günel’de bu şahısla fotoğraf verseydi neler olurdu hiç düşündün mü?

Yok Bülent beni satmış, yok o bunu demiş bırak bu işleri.

Gündeme gel, saptırma gündemi.

Gel partimize saldıranlarla birlikte mücadele edelim.

Bu işlere girme, “neyin kafasını yaşıyorsun” demişsin. Ama haksızsın diyememişsin

Çok merak ediyorsan söyleyeyim.

Ben devrimci bir kafa yaşıyorum.

Ama bu işlere girme dersen işte orada dur.

Senin bildiklerin kadar benim unutmuşluğum var.

Senin kalibren yetmez.

Benim için de köyün delisi tabiri kullanmışsın.

Senin gibi davulum boynumda, tokmak başkasında gibi yaşayacağıma, kendi davulumu boynuma takar, tokmağım elimde köyün delisi gibi kendim çalarım, kendim oynarım.

Yazımı sonlandırırken başta senin, belediyede çalışan eşinin, çocuklarının ve sana bu yazıyı yazdıran arkadaşların gözlerinden öperim.

SAYGI VE SEVGİLERİMLE.

NOT: Artık eskisi gibi agresif olmadığım için atasözlerini terbiyem el vermediğinden dolayı düzelterek yazıyorum.

Bu senin için.

"Elalemin mendili ile burnunu silersen elin sümük olur."

Bu da benim için.

"Etme çoluk çocukla muhabbet küstürürsün. Silme gözünü cam kırığı ile kestirirsin”

Sepetim