0.542. 537 86 70

Karhan kardeşlerin vukuatları bitmiyor…

2022-09-22

Şimdi de Gelecek Partisi Didim İlçe Başkanı kardeş Metin Karhan hakkında, dolandırıcılıktan suç duyurusu…

Hakkında reşit olmadığı dönemde E.A. isimli genç kıza cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulan Didim Denizköy Muhtarı Bünyamin Karhan’ın kardeşi Metin Karhan hakkında, dolandırıcılıktan suç duyurusu yapıldı.

Didim Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulunan Hüseyin Çanlı isimli şikayetçi, aynı zamanda Gelecek Partisi Didim İlçe Başkanı olan Metin Karhan hakkında, “Emniyeti suistimal suretiyle dolandırıcılık” iddiasıyla, suç duyurusu yaptı.

Başvurusunda Hollanda’da çalıştığını belirten Hüseyin Çanlı Metin Karhan’ı, kendisinden ev aldığı  2017 yılından bu yana tanıdığını belirtti. Daha sonra Metin Karhan’ın evine gelerek bir arsa işi olduğunu, 30 bin eurosu varsa arsayı alıp başkasına satacaklarını, elde edilecek karı yarı yarıya bölüşme vaadinde bulunduğunu ifade etti. 

HÜSEYİN ÇANLI: “DOLARDIRILDIM..”

HÜSEYİN ÇANLI: “DOLARDIRILDIM..”

Şikayetçi Hüseyin Çanlı daha sonra bir özel banka vasıtasıyla Metin Karhan’a önce 16 bin euro, daha sona 14 bin euro havale ettiğini kaydetti. İlerleyen süreçte Metin Karhan’ın kendisine alım satımından elde ettikleri karın yarısı olan 80 bin lirayı 30 bin ve 50 bin TL. olarak iki taksitte ödediğini, fakat asıl ana parası olan 30 bin euronun sadece 2 bin 800 eurosunu ödediğini, geri kalanını ise ödemediğini söyledi.

Metin Karhan’ın babasının kendisine gelerek oğlunun iflas ettiğini ve kendisi gibi başka kişilerin de aynı şekilde mağdur edildiğini beyan eden şikayetçi Hüseyin Çanlı, delil olarak dekont, tanıklar ve aralarındaki yazışmaları dosyaya ilave ederek, kendisini dolandırdığı iddiası ile Metin Karhan ve eşi hakkında da suç duyurusu yaptı.

Sepetim