0.542. 537 86 70

Kuşadalı Gazeteciden Özlem Çerçioğlu’na tepki!

2024-06-04

  • Bu hırs, bu kin, bu düşmanlık niye Sayın Çerçioğlu!
  • Kuşadası size oy vermek dışında ne yaptı?
  • Kuşadası ve Aydın medyasının duayen isimlerinden usta gazeteci Latif Sansür, Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu'nu ağır şekilde eleştirdi. Kuşadası halkının Özlem Çerçioğlu tarafından adeta cezalandırıldığını belirten Latif Sansür, Çerçioğlu'nu kin, nefret ve düşmanlık ile hareket etmekle eleştirdi. 

Bilindiği gibi ilgili devlet kurumları tarafından 34 kilometrelik Kuşadası sahillerinin işletmesi Kuşadası Belediyesi'ne 10 yıllığına kiralanmıştı. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ise yaptığı açıklamada plajların bakım ve temizliğinin kendileri tarafından yapılacağını belirterek sahillerin ücretsiz olduğu gibi Kuşadası Belediyesi tarafından vatandaşlara ücretsiz şezlong ve şemsiye tahsis edeceklerini duyurmuştu.

Kuşadası Belediyesi'nin halkçı ve sosyal belediyecilik içeren uygulaması tüm Türkiye’de büyük ses getirmiş ve takdir toplamıştı. Bu gelişmenin ardından Özlem Çerçioğlu'na yakın medya adeta Ömer Günel'e karşı hasım muamelesine girişmiş, yer yer kumpas düzeyinde haberler servis edilmişti.

Bu yaşananların yanı sıra Özlem Çerçioğlu'nun Kuşadası Egeport Liman girişinde İDO Firmasına bilet satış alanı tahsis etmesi ve Aydın BŞB'nin zarar eden bu firmaya ortak olacağının açıklanması, Kuşadası halkının sabrını taşıran başka bir sorun ortaya koydu.

50 yıldır zaten Yunan Adalarına seferler düzenleyen yerli iş insanları bu girişime tepki göstermişlerdi.

Eleştiri ve tepkilere aldırmayan Çerçioğlu'nun dolar milyarderlerine can simidi niteliğindeki kıyakları bunlarla da sınırlı kalmadı. Tam Kuşadası Limanı’na gemilerin yanaştığı ve turistlerin indiği sırada Çerçioğlu'nun yönettiği Aydın BŞB ekipleri, ortalığı toz dumana katarak firma için hazırlanan alanda genişletme ve modernizasyon çalışması yaptılar. Bunu görüntüleyen Kuşadalı duayen gazeteci Latif sansür, Kuşadası halkı adına tepkilerini şu paylaşımıyla dile getirdi;

Bu hırs, bu kin, bu düşmanlık niye Sayın Çerçioğlu!

Kuşadası size oy vermek dışında ne yaptı?

Bu kente, insanına, turizmine, esnafına zarar vermek için elinizden gelen her şeyi yapıyorsunuz.

Bir yandan İDO uğruna Büyükşehir'in tüm olanaklarını seferber ediyor, limanda gemi varken kamyonlarla limanın önüne barikat kuruyor, peşkeş çektiğiniz alanı genişletiyorsunuz.

Turistler, esnaf toz bulutu içinde.

Diğer yandan partiliniz Ömer Günel’i cezalandırmak için sahillerdeki tüm tuvalet, duş, soyunma kabinleri, şemsiye ve şezlongları alıp götürüyorsunuz.

Daha birkaç ay öncesine kadar sağ kolunuz olan Ömer Günel’e kızgınlığınızın cezasını on binlerce yerli ve yabancı tatilci, bu kentin insanlarına çektiriyorsunuz.

Bıktırdınız artık.

Gidin kavganızı gidin parti içinde yapın, sorunlarınızı, alacak vereceklerinizi aranızda çözün.

Bu ilçeye daha fazla ihanet etmeyin, kötülük yapmayın.

Bir sözüm de size sayın (!) milletvekilleri..

Her partiden siyasetçiler, sizin neden gıkınız çıkmıyor, kulaklarınız duymuyor, gözleriniz görmüyor mu?

Unutmayın,

Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır!


Sepetim