0.542. 537 86 70

Ömer Günel hazine mi buldu?

2024-03-30

  • Bu kez pabucun pahalı olduğunu gören Ömer Günel ve çevresi, CHP’nin iktidarda kınadığı ne varsa aynısını yapar oldu.

  • Seçimim son günü özellikle kenar mahalleleri gezen Ömer Günel taraftarlarının vatandaşlara, “Oyunuzu bize verin bunu da telefona çekin size beş bin lira vereceğiz. Telefonun birini alıyorlar iki telefonla gidin” şeklinde oy tüccarlığına çıktığı öne sürülüyor.

Ömer Günel ve çevresinin bu kadar parayı nereden buldukları merak edilirken, “Acaba hazine mi bulmuşlar” sorusu, halkın dilinden düşmüyor.

MALTADAKİ ŞİRKETLERE VE YÜZ MİLYONLUK MALİKANESİNE CEVAP VEREMEDİ

Öte yandan dün taşıma kalabalıkla gerçekleştirdiği fiyaso mitinge kendisi hakkındaki iddialara açıklık getiremeyen Ömer Günel, dolambaçlı laflarla işi gargaraya getirmeye çalıştı.

Malta vatandaşı olduğu, Malta da kurulu şirketler üzerinden yaklaşık 5 milyar lira kaynağı belirsiz para sahibi olduğu, bunu da belediyedeki yakın çevresindekilerin aileleri dahil değerli taş yoluyla aklamak için Yunanistan-Portekiz-Karadağ-Malta gibi yerlerde kuyumcu dükkanları açtığı haberleri Kuşadası'nda ana gündem maddesi olan Ömer Günel, iddiaları yalanlayamadı. Sadece sahte hesaplardan paylaşıldı dedi. Fakat bu muazzam serveti ve şirketinin faaliyetlerini açıklayamadı.

Ömer Günel'in açıklamakta zorlandığı diğer bir konu ise, yaşadığı malikane oldu. Malikanenin 3 milyon Euro (yani yüz milyon liranın üzerinde) olduğu, Günel'in Almanya'da sosyal konutlarda yaşayan bir yakını üzerine yapıldığı iddialarına da muğlak cevaplar vermeye çalışması oldu.

Kuşadası'na kabus gibi çöken yönetim zihniyeti, kaynağı belirsiz paralarla sistemsel olarak çalışıyor. Örneğin DEM Parti'nin çeşitli yönetenlerle bağlandığı, diğer sivil toplum örgütleri ile aynı şekilde çeşitli çıkar karşılığı ilişkilerle bağlantı sağlandığı öne sürülüyor.

Son olarak Ömer Günel'e oy verdikleri ve bunu cep telefonlarıyla ispatladıkları takdirde yoksul vatandaşlara 5 bin lira verileceği çalışmaları yaptıkları öne sürülen Ömer Günel ve çevresi, daha önce tehdit, kumpas yoluyla rakiplerini devre dışı bırakma iddialarıyla da sıkça gündeme gelmişti.

TAŞIMALI MİTİNGLER NASIL FİNANSE EDİLİYOR?

Diğer taraftan Ömer Günel mitingleri, Kuşadası'nın ne hale geldiği gerçeğinin acı birer örneği. Mitingler için ARYA Genel Müdürü CHP’li Bozdoğan Belediye Başkanı ve şimdi birinci sıra meclis üyesi adayı Tümer Apaydın'ın da gayretleriyle Bozdoğan-Söke-Acarlar-Neşetiye ve benzeri ilçe ve mahallelerden otobüslerle insan toplanıyor. Bunların yevmiyeleri, yemeleri, içmeleri ve diğer masraflar gözü önüne alındığında, bu devasa rakamların nerelerden karşılandığı merak konusu oluyor.

Mitinglere belediye çalışanlarının aileleriyle birlikte zorla gelmesi için baskı yapıldığı, diğer bir kısmın ise müteahhit firmalardan yine gariban işçilere baskı yoluyla gönderilen kitleden olduğu vurgulanıyor.

Bu CHP'nin dönüştüğü zihniyeti halkımızın takdirine bırakıyor ve demokrasi kelimesinin şu anki kazanmak için her yol mübahtır kafasındaki CHP yönetimi tarafından ağza alınmasının siyaset olarak riyakarlık, demokrasi adına utanç, insanlık adına facia olduğu gerçekliğini de gözler önüne seriyoruz.

Sepetim