0.542. 537 86 70

“Özlem’in Faşist Dayatması”

2023-12-04

  • Manşet Gazetesi Yazarı Atilla Dağıstanlı bu günkü köşesinde Özlem Çerçioğlu’nun “Faşist Dayatması”nı konu etti. Çerçioğlu’nun kaybetme korkusu ile bilinçsizce davranışlar sergilediğini gözler önüne seren Dağıstanlı, daha partiye bile üye olmayan, üyeliğini bir tarafa bırakın aday adaylığı için başvurusunu bile yapmayan Aydın Baro Başkanlığından istifa eden Anıl Yetişkin’i de eleştiri yağmuruna tuttu.

  • Usta Gazeteci Atilla Dağıstanlı “Özlem’in faşist dayatması” başlıklı yazısında Çerçioğlu’nun bu faşist dayatmasına Bayram İnci, Nilüfer Ünüvar, Bülent Salih Doğan, İbrahim Gürdal ve başvuracak olan diğer aday adaylarına “Ya sizler ne diyorsunuz bu faşist dayatmaya?” sorusunu yöneltti.

  • Dağıstanlı, Özlem Çerçioğlu’nun kişisel çıkarı için Anıl Yetişkin’i kullanmış olduğunu ifade ederken; “çünkü çevresinde aday adayı diye besleme basının bize yutturmaya çalıştığı kişilerin hepsi yemdi” görüşünü dile getirdi.

İşte Usta Gazetecinin bir solukta okuyacağınız “Özlem’in Faşist Dayatması” başlıklı yazısı:

“CHP de Aydın siyaseti de şimdiye dek hiçbir siyasetçiden böyle bir saygısızlık, böyle bir kendini beğenmişlik, böyle bir FAŞİST dayatma görmedi.

Kaybetme korkusu Özlem Çerçioğlu’nu öylesine tutsak etmişki, bilinçaltındaki korkularının dürtüsüyle bilinçsizce aklına geldiği gibi saygısız davranarak siyasi ihtirasını yaşatmaya çalışıyor.

Daha partiye bile üye olmayan, üyeliğini bir tarafa bırakın aday adaylığı için başvurusunu bile yapmamış olan, sadece Aydın Baro Başkanlığı görevinden istifa eden Av. Anıl Yetişkin’i Efeler Belediye başkan adayı gibi, İl başkanı emireri Hikmet Saatçı ve başkanı olduğu Aydınspor 1923’ün kasasından karısına 13 bin 450 TL’ye mobilya alan, Efeler İlçe Başkanı Süha Bayırlı ile birlikte, halkın yoğun olduğu yerlerde boy göstererek, adeta, “Evde kalmış kıza kısmet buldum” dercesine böbürlene böbürlene geziyorlar.

Özlem Çerçioğlu, daha başvurusunu bile yapmamış Av. Anıl Yetişkin’i görücüye çıkararak diyor ki:

Ey Aydın halkı buranın tek hakimi benim!

Ey adaylık iin başvuranlar ve vuracak olanlar; ben adayımı seçtim.

Ey CHP Genel Başkanı Özgür Özel sen de şunu bil; Aydın benden sorulur.

Ey CHP Yönetimi ve Parti Meclisi ben ne diyorsam o… Sıkıysa onaylamayın.

Ya sizler ne diyorsunuz bu faşist dayatmaya?

Bayram İnci, Nilüfer Ünüvar, Bülent Salih Doğan, İbrahim Gürdal ve başvuracak olanlar…

Ya sizler ne diyorsunuz CHP Genel Başkanı Özgür Özel, sesi soluğu çıkmayan Genel Sekreter Selin Sayek Böke, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin, PM’nin 60 üyesi… İşte Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının onaylanması için size vasiyet olarak bıraktığı narsist kişilik sergileyen Özlem Çerçioğlu’nun son marifeti bu..
Ve Anıl Yetişkin

Baro Başkanı seçildiğin gün çok mutlu olmuştum; çünkü seninle iyi bir dostluğumuz vardı.

Ne zaman konuşsak, ne zaman ziyaretine gelsem “Ağabeyi” diye karşılaman ve tanıtman bana dostluk enerjisinin gizemli gücünü verirdi.

Değerli kardeşim Anıl Yetişkin,

Öncelikle bilmeni isterim ki senin siyasete atılmana karşı değilim. Karşı olmak gibi bir terbiyesizliğimde olmaz. Hatta gurur duyarım; ama böyle oyuna gelerek değil. Yazacaklarımla seni incitebilirim; ama inan ki senin kişiliğine değil, davranışınadır; çünkü oyuna geldin.

Seninle telefonla konuştuğumuzda söylemeye dilim varmadı; ama şimdi söylemem gerekiyor.

Özlem Çerçioğlu, emireri il başkanı Saatçı Hikmet, Aydınspor 1923’ün kasasından karısına 13 bin 450 TL’ye mobilya alan Efeler İlçe Başkanı Süha Bayırlı ile Forum’u gezdiğinizde bana fotoğraflarınız gelmeye başladı. Ve arkasından telefonlar..

“Bu da Özlemin Adamı!”

Evet Anılcığım, ne yazık ki o fotoğrafları görenler seni “Özlemin Adamı” olarak etiketledi.
Seçilsen de seçilmesen de bu “Özlemin Adamı” etiketi sana yapıştırıldı.
Merak ettiğim bir şey var.

Özlem Çerçioğlu’na, “Özlem hanım ben daha aday adaylığı iin resmi başvurumu bile yapmadım. Sizinle adaymışım gibi ortalıkta görünmem bana yakışmaz, başvuran arkadaşlara da saygısızlık olur” diyemedin mi?

Özlem Çerçioğlu kişisel çıkarı için seni kullanmış oldu; çünkü çevresinde aday adayı diye besleme basının bize yutturmaya çalıştığı kişilerin hepsi yemdi.

Yapılan başvurular genel merkezce değerlendirildikten, yani aday saptandıktan sonra CHP’li bir belediye başkanı olarak il başkanının düzenleyeceği tanıtım toplantısına katılabilirdi.

Peki Çerçioğlu ne yaptı?

Sen, başvurunu yapmadan önce eyleme geçerek aklınca çok güçlü olduğunu göstermeye çalıştı.

Sen de kusura bakma ama, kuzu kuzu peşinden gittin.

Olmadı değerli kardeşim Anıl Yetişkin olmadı.

Sen yüzlerce yıllık geçmişi olan Aydın ilinin, Savunmanın kutsallığının şavaşımını veren Aydın Barosu’nun yiğit başkanıydın.

Aday adaylığı için başvurunu yaparak “Ben de varım!” deseydin sana çok daha yakışırdı.”

Sepetim