0.542. 537 86 70

Tarihi eser kaçakçılığı dosyasından mı kıstırdılar?

2022-11-22

Nazilli Belediye Başkanı Kürşad Özcan'ın AK Parti'ye geçişinde, hakkındaki tarihi eser dosyası iddiaları mı etken oldu?

Millet İttifakı çatısı altında, İYİ Parti'den seçildiği günden bu yana AK Parti'ye geçeceği yolundaki iddiaların ardı arkası kesilmeyen Nazilli Belediye Başkanı Kürşad Engin Özcan'ın AK Parti’ye katılmak için Ankara’da temaslarda bulunduğu öğrenilirken parti değiştirme nedenleri arasında en önemli konunun, hakkında ortaya atılan tarihi eser kaçakçılığı iddialarının etken olduğu öne sürülüyor.

Bilindiği gibi Aydın Merkezli 11 ilde gerçekleştirilen ve Aydın Arkeoloji Müdürü A. Y. dahil 37 kişi gözaltına alınmış, suç işleme amacıyla örgüt kurma iddiaları haberlere konu olmuştu. Medyaya yansıyan haberlerde Nazilli Belediye Başkanı Kürşad Engin Özcan'ın da adı tarihi eser kaçakçılığına karışmıştı.

İşte Kürşad Engin Özcan hakkındaki belediye kaynaklarıyla tarihi eser kaçakçılığına yönelik örgütlü suç iddialarının da aralarında bulunduğu olaylara katıldığının öne sürüldüğü ve bu işlerde Nazilli Belediyesi'nin kaynaklarını kullandığına ilişkin o haber;

https://www.aydinkulis.com/baskan-ozcana-tarihi-eser-kacakciligi-soku?

Bir diğer haberde ise Kürşad Özcan ve bazı belediye yetkilileri hakkında dosyanın ayrılarak Nazilli'ye gönderildiği ortaya konmuş, hatta iddialara ilişkin whatsup mesajları yayınlanmıştı.

İşte Kürşad Özcan' hakkındaki tarihi eser kaçakçılığı ilişkisi iddialarının dile getirildiği diğer bir haber;

https://www.aydinkulis.com/kursat-engin-ozcanin-tarihi-eser-merakini-whatsapp-mesajlari-ifsa-etti#:

Sepetim