0.542. 537 86 70

Turgut Özal’ı hurdaya attılar

2024-03-30

  • Anavatan Partisi Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nail Kaplı yerel seçim çalışmaları için geldiği Yenipazar'da ilçe Meydanı’nda bulunan dönemin Bayındırlık ve İskan Bakanı Cengiz Altınkaya'nın girişimleriyle ilçeye kazandırdığı Turgut Özal Parkı'ndan CHP’li Belediye tarafından sökülen ve Hurdaya atılan Turgut Özal Levhası için tepki gösterdi.

“YAZIKLAR OLSUN UTANMAZ HERİFLER”

Anavatan Partisi Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nail Kaplı Yenipazar ziyaretinde gördüğü bu saygısızlığa büyük tepki gösterdi.

Nail Kaplı tepkisini şu sözlerle ifade etti:

“Bu konu CHP’li Başkanın tamamen egosunu tatmin etme ve intikam almak amaçlıdır. Yenipazar’da partililerimize yapılan terbiyesizliktir. İlçe Başkanımız bu konu hakkında Belediye Başkanı ile görüştüğünü ve seçimlerden önce tekrar yerini düzenleyip koyacağını söylemiş ama nafile. Meğer bizleri uyutmak içinmiş. Yazıklar olsun. Yenipazar’da yaptığım istişareler sonucu ben bu başkanın yalancı ve utanmaz bir adam olduğunu duydum. CHP Genel Merkezi’nin bile tepkisini çeken bu olayın derhal düzeltilmesi konusunda talimatları olmasına rağmen Özal’ın ismini bilerek yerine koymadılar. Kendisi bir daha aday olmadığı için talepleri savsakladı ve geciktirdiler terbiyessiz herifler. Duydum ki Yörük Ali Efe Parkı içerisine sen de kendi oğlun adına bir çeşme yaptırmışsın. Biz de çeşmeyi kaldırıp hurdaya mı atalım. Siyaset bu değildir, ama siz kendi egolarınız için böyle bir yola başvurmuşunuz. Artık biz bu işin Genel Merkezimizle takipçisi olacağız. Bu yerel seçimler Türkiye genelinde, Aydın genelinde, Yenipazar genelinde bunun bir göstergesi olacak. Rahmetli Turgut Özal’ın bu ilçeye çok hizmetleri oldu. Turgut Özal isminin bu parktan silinmesi ve hurdaya atılmasını kınıyorum ve CHP zihniyetini Yenipazar halkına şikayet ediyorum. Turgut Özal’ın Yenipazarlılar için ayrı bir anlamı vardır ve yapılan bu hadsizliğin hesabını sandıkta soracaktır.”

Sepetim